Gerard Kotyś

SZKOLENIOWIEC BHP, SPECJALISTA W ZAGADNIENIACH TECHNICZNEGO BEZPIECZEŃSTWA PRACY

GERARD JEST PRACOWNIKIEM PAŃSTWOWEJ INSTYTUCJI KONTROLNEJ, SPECJALISTĄ W ZAKRESIĘ BHP I AUTOREM WIELU ARTYKUŁÓW Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA PRACY

"„PRAWO MUSI BYĆ OBIEKTYWNE. MOŻE I NIEKTÓRYCH KARZE NIEPOTRZEBNIE, ALE W KAŻDYM RAZIE CHRONI POZOSTAŁYCH. (ANNA JOKAI)"

Motto

Specjalista BHP: Gerard Kotyś

Ukończył studia w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu – specjalność elektroenergetyka oraz Wyższej Szkole Pedagogicznej na wydziale Mat-Fiz-Chem na kierunku fizyka. Od wielu lat pracownik państwowej instytucji kontrolnej obejmującej swym zasięgiem województwo opolskie. Specjalizuje się w zagadnieniach technicznego bezpieczeństwa pracy. Potrafi w doskonały sposób przekazać wiedzę oraz liczne i cenione przez kursantów wskazówki praktyczne, niezbędne podczas organizacji pracy przy urządzeniach energetycznych. Posiada doświadczenie w zakresie wdrażania systemów bezpieczeństwa. Autor artykułów z zakresu bezpieczeństwa pracy w aspekcie kształtowania warunków pracy w ujęciu społeczno-ekonomicznym. W latach 2005-2008 konsultant w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w małych i średnich przedsiębiorstwach. W latach 1996-2007 kierował w kraju i Europie zespołem brygad montażowych przy pracach związanych z montażem wizualizacji zewnętrznej stacji BP, oraz McDonald’s, ze szczególnym dbaniem o zachowanie standardów HSSE (Health Safety Security Environment).

Gerard prowadzi szkolenia w zakresie m.in. aktualnych wymagań obowiązujących producentów i użytkowników maszyn i urządzeń technicznych; odpowiedzialności pracodawcy za zapewnienie bezpieczeństwa na stanowisku pracy w zakresie opracowania instrukcji organizacji bezpiecznej pracy, eksploatacji urządzeń. Ponadto, prowadzi zajęcia w kwestii organizacji bezpiecznej pracy w energetyce, przekazuję wiedzę dotyczącą minimalnych i zasadniczych wymagań dla maszyn i urządzeń, prowadzi kursy, które pomagają w zakresie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy.