Coachingowy styl zarządzania czyli jak wykorzystać coaching w zarządzaniu zespołem?

Najbliższy termin: 25–26.06.2018 Wrocław Dołącz do szkolenia

coaching w zarządzaniu zespołem – szkolenie dla kierowników, menedżerów, liderów

Celem szkolenia jest wyposażenie menadżerów i kadry kierowniczej w narzędzia i metody coachingowe przydatne do kierowania zespołem. Dowiemy się, w jaki sposób stosować coachingowy styl zarządzania, tak aby przynosił wymierne rezultaty w pracy zespołu. Podczas szkolenia zastanowimy się nad tym co sprawia, że dany zespół jest zaangażowany i otwarty na nowe wyzwania. Dowiemy się, jak menedżer-coach może usprawniać procesy zachodzące wewnątrz zespołu i optymalizować dostępne zasoby, tak aby zwiększyć potencjał zespołu do wykonania ambitnych celów i wyzwań.

Badania pokazują, że zarządzanie przez coaching może determinować efektywność zarządzania zespołem. Skuteczność kierownika zespołu to przede wszystkim umiejętność zmotywowania zespołu do działania i zmiana nastawienia pracowników tak, aby utrzymywali wewnętrzną motywację nawet w trudnych warunkach. Zapraszamy do udziału w szkoleniu dla kierowników, liderów i kadry zarządzającej, na którym poznamy w praktyce zarządzanie przez coaching.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

  • Kierownicy

  • LIDERZY

  • WŁAŚCICIELE FIRM

Tematy szkolenia

1. Coachingowy styl zarządzania w pracy menedżera – zarządzanie przez coaching.

Dowiesz się, czym jest coaching i z czego wynika jego skuteczność w biznesie. Poznasz założenia coachingowego stylu zarządzania. Przyjrzysz się możliwym zastosowaniom i korzyściom z coachingu w pracy kierownika, menedżera, lidera. Rozpoznasz sytuacje, w których warto zastosować podejście coachingowe. Poznasz różnice między coachingiem, mentoringiem, doradztwem i kierowaniem.

2. Kompetencje kierownika zespołu, menedżera, lidera w roli coacha

W tym module poznasz model kompetencji coacha i popracujesz nad doskonaleniem swoich kompetencji w tym obszarze. Przyjrzysz się cechom, postawie i umiejętnościom dobrych coachów. Zdiagnozujesz swój naturalny styl kierowania zespołem oraz określisz mocne i słabe strony różnych stylów zarządzania. Poznasz różne typy pracowników, aby dopasować do nich podejście. Przyjrzysz się swoim przekonaniom wpływających na styl zarządzania, pułapce kontroli i charakterystyce mentalności menedżera.

3. Budowanie relacji kierownik/menedżer – pracownik i struktura rozmowy coachingowej

Poznasz strukturę i etapy rozmowy w modelu GROW oraz sposoby ukierunkowania rozmowy na znalezienie rozwiązania. Przećwiczysz model w różnych sytuacjach relacji z pracownikami: określania celu, rozwiązywania problemu, określania planu rozwoju itd. Dowiesz się, jak ustalać motywujące cele. Poznasz sposoby na wzmocnienie sprawczości i odpowiedzialności pracownika. Nauczysz się sprawnego przekierowywania rozmowy od problemu do rozwiązania. Wzmocnisz swoje umiejętności rozpoznawania emocji i potrzeb innych ludzi i budowania relacji.

4. Techniki komunikacji w coachingu

Komunikacja to obszerny temat, na tym szkoleniu skupimy się na tych jej aspektach, które są istotne w osiąganiu celów coachingu – wzbudzaniu u pracowników zaangażowania, wzmacnianiu ich samodzielności i zorientowania na osiąganie celu. Poznasz różne rodzaje pytań i ich rolę w osiąganiu określonych celów. Przećwiczysz aktywne słuchanie, pozwalające na zmianę perspektywy i zrozumienie potrzeb rozmówcy. Nauczysz się stosować informację zwrotną w sposób motywujący dla pracownika.

5. Jak zmienić nastawienie, czyli rola nawyków w budowaniu zaangażowania i budowania pozytywnej postawy

Jak poradzić sobie z wymówkami i skutecznie pokonać ograniczające przekonania mentalne? Jak konfrontować się z niepowodzeniem? Poznasz skuteczne sposoby na wzmacnianie samoświadomości i samokontroli emocjonalnej. Nauczysz się przełamywać ograniczające przekonania i wzmacniać pozytywną postawę. Poznasz metody radzenia sobie z negatywnym nastawieniem. Przećwiczysz sposoby wzmacniania odporności, elastyczności i wytrwałości za pomocą technik treningu mentalnego. Dowiesz się, jak z pozycji kierownika zespołu wspierać pracowników w budowaniu efektywnych nawyków.

6. Narzędzia w coachingu

Poznasz przydatne w pełnieniu roli menedżera narzędzia coachingowe, również te wykraczające poza rozmowę. Nauczysz się jak w sposób interesujący stawiać cele, wzmacniać proaktywną postawę, wydobywać kreatywność, pomóc w pokonywaniu blokad i konfliktów wewnętrznych, wpływać na emocje i postawę pracowników. Poznasz i przećwiczysz takie narzędzia jak: ABCD, Technika Disneya, Linia czasu, Action Plan, Mentalny mentor, Technika poszerzania perspektywy, SWOT

Czytaj więcej

Korzyści z udziału w szkoleniu

Nauczysz się wspierać rozwój pracowników przy wykorzystaniu narzędzi coachingowych

Poznasz narzędzia ułatwiające budowanie zaangażowania, osiąganie celów i rozwiązywanie problemów

Rozwiniesz umiejętność prowadzenia efektywnej rozmowy z pracownikami, aktywnego słuchania i stawiania właściwych pytań

Na szkolenie zaprasza

Małgorzata Henke

Wartość
inwestycji

Szkolenie dostępne już od 1370,00 zł netto

Zapisz się na szkolenie do 30 lub 60 dni przed datą i zyskaj rabat w wysokości 100,00 lub 300,00 zł

*rabat zostanie uznany przy wyborze właściwej daty szkolenia

1670 PLN
Zapisz się online Wydrkuj formularz

Korzyści

Komplet profesjonalnych materiałów i opracowań szkoleniowych

Imienny certyfikat ukończenia szkolenia

Produkt szkoleniowy wysokiej jakości co potwierdzają opinie naszych Klientów

Dwudaniowy obiad oraz serwis kawowy wraz z poczęstunkiem

2 dni szkoleniowe, które składają się z 15h aktywnego treningu umiejętności sprzedażowych oraz wykładu

Obiekty o wysokim standardzie w pełni przystosowane do potrzeb uczestników

Komfortowe warunki szkoleniowe dzięki małym grupom uczestników

Zorganizuj te szkolenie w swojej firmie.

Przygotujemy dla Ciebie ofertę dedykowaną

Najbliższe terminy

25–26 .06.18
Wrocław Małgorzata Henke

Wrocław

najbliższe szkolenie:

25–26 .06.2018
Sala konferencyjna Witalni, ul. A. Ostrowskiego 7 lok. 311 Sprawdź w Google Maps

Jesteś zainteresowany innym terminem?

Zostaw kontakt, a powiadomimy Cię o nowych terminach

Znasz kogoś kto mógłby dowiedzieć się nowych rzeczy na szkoleniu?

Podziel się:

Uzyskaj na to szkolenie dofinansowanie w wysokości nawet do 80%.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na to szkolenie ze środków UE

PRZEJDŹ DO STRONY Z INFORMATOREM