Trening Kreatywności czyli jak myśleć i działać poza schematami?

Najbliższy termin: 24–25.04.2018 Warszawa Dołącz do szkolenia

Praktyczny 2-dniowy trening kreatywności
z zakresu KREATYWNEGO I twórczego myślenia

Innowacyjne firmy i produkty błyszczą jasno na ciemnym tle konkurencji. Pozyskują większą część rynku, wiernych fanów i uwagę mediów. Chcesz do nich dołączyć? Kreatywne myślenie i tworzenie innowacji to nie dar od Boga, lecz zestaw umiejętności, które można rozwinąć poprzez praktykę. To także narzędzia twórczego myślenia, generowania i oceny pomysłów. Chcesz wyłamać się z ograniczeń? Zacząć myśleć i działać poza schematami?

Pisacco powiedział: „Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Problemem jest pozostanie artystą podczas dorastania”. W szkole, w domu, na uczelni, w pracy – wszędzie błędy są stygmatyzowane, a osoby, które je popełniły – krytykowane. Tymczasem, by móc stworzyć coś prawdziwie innowacyjnego, nie można się trzymać bezpiecznych rozwiązań. Trzeba dać sobie przyzwolenie na popełnianie błędów. Wyjść poza schematy. Na szkoleniu z kreatywności nauczymy się popełniać błędy z głową, eksperymentować, szukać nowych ścieżek i możliwości – w poszukiwaniu innowacji. Damy też praktyczne narzędzia, które pozwolą zapanować nad twórczym chaosem i nadać mu zrozumiałą, niemal logiczną strukturę.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

  • Przedsiębiorcy

  • Pracownicy odpowiedzialni za:

  • marketing, produkcję i innowacje w firmie

  • Project managerowie

  • Wyższa kadra zarządzająca

  • Wszyscy którzy chcą działać innowacyjnie

Tematy szkolenia

1. Wychodzenie poza schematy, czyli jak zacząć dostrzegać najpopularniejsze ograniczenia i nauczyć się je obchodzić.

Pułapki schematycznego myślenia czają się na każdym kroku. Dajemy zwieść się nazwie, ulegając fiksacji nominalnej. Patrzymy na przedmioty i programy, widząc w nich tylko główną funkcje, ulegając funkcjonalnej. Trudno jest nam wyjść poza ramy i jednowymiarowe spojrzenie – ulegając fiksacji przestrzennej. To ograniczenia są naturalne, lecz można je przezwyciężyć. Pierwszy krok to nabycie umiejętności ich dostrzegania. Podczas tego modułu nauczysz się skąd biorą się ograniczenia, jak na Ciebie oddziałują i jak możesz je przełamać.

2. Zarządzanie błędami, czyli jak nie bać się błędów i umieć je wykorzystać.

Co łączy karteczki post-it, coca-colę i viagrę? Wszystkie te niezwykle popularne produkty powstały w wyniku … błędu. Stworzone je przypadkiem i początkowo były dla twórców rozczarowaniem. Dopiero z czasem i nabyciem perspektywy udało się z nich stworzyć best-sellerowy produkt. W tym module dowiesz się dużo o sztuce błądzenia. Jak minimalizować szansę popełnienia kosztownych błędów? Jak wyciągnąć wnioski z rozwiązań, które nie zadziałały? A nawet jak prowokować błędy, by móc przypadkiem dokonać wielkiego odkrycia.

3. Od problemu do rozwiązania, twórczy proces rozwiązywania problemów – praktyczny trening kreatywności.

Gdy Amerykanie planowali podróż kosmiczną, wydali miliony dolarów, by wymyślić patent, który pozwoli na działanie długopisów w stanie nieważności. W kosmosie tusz nie chciał bowiem spływać na kartkę. Co w tym samym czasie zrobili Rosjanie? Wzięli ze sobą ołówki. Ta historia pokazuje, jak właściwe zdefiniowanie problemu, może być kluczem do jego skutecznego i taniego rozwiązania. W tym module nauczysz się wnikliwie analizować problem, wyróżniać jego istotę i trzymać się zewnętrznych ograniczeń, których nie da się obejść. Wszystko po to, by rozwiązanie, które stworzysz, faktycznie rozwiązało wyjściowy problem.

4. Generowanie licznych i wartościowych pomysłów, czyli posługiwanie się technikami twórczego myślenia.

Możesz czekać aż przyjdzie do Ciebie inspiracja i samoistnie wpadniesz na genialny pomysł. Istnieją jednak sposoby, by ten proces znacznie przyspieszyć. Są nimi techniki twórczego myślenia, które pozwalają w krótkim czasie wygenerować wiele wartościowych pomysłów. W tym module nauczysz się wymyślać rozwiązania do biznesowych problemów posługując się między innymi Techniką Odwrócenia Problemu, Mapą Myśli i Udoskonaloną Burzą Mózgów. Odwołamy się do najnowszych badań w tym temacie i obalimy kilka mitów.

5. Selekcja i ocena rozwiązań, czyli jak wybrać te pomysły, które mają największą szansę, by Ci pomóc.

Klęska urodzaju. To częsty efekt dobrze poprowadzonej sesji wymyślania rozwiązań. Pomysłów jest po prostu za dużo. Nie da się skorzystać z nich wszystkich. Nie widać też na pierwszy rzut oka, które z nich są bezużyteczne, a które mogą odmienić Twoje losy. Co więcej, czasem pomysł, który wygląda na wyssany z palca, bo kilku zmianach staje się niezwykle cenny. Z kolei pomysł, który wyjściowo wydawał się świetny – ma kilka nieoczywistych, lecz potężnych słabości. W tym module nauczysz się wypracowywać odpowiednie kryteria oceny pomysłów i rozwiązań – zarówno tych już istniejących w Twojej firmie, jak i tych nowych. To pozwoli Ci zdecydować o kolejnym kroku, czyli przejściu do działania.

6. Polowanie na innowacje, czyli jak wymyślić nowe i skuteczne rozwiązanie na rynku.

Jak powstają innowacje? Jak wielkie firmy korzystały z „twórczych zapożyczeń”, by zaoferować klientom wyjątkowy produkt. Jakie warunki muszą być spełnione, by stworzyć środowisko, w którym można wytworzyć innowacyjne rozwiązanie? W tym module zajmiemy się tworzeniem innowacji wartości. Przyjrzysz się bliżej firmom i produktom, które w swoim czasie zasługiwały na miano innowacji. Zobaczysz, jak te same zasady, pomogą Ci udoskonalić procesy, produkty i usługi w Twojej firmie.

Trening Kreatywności
5 (100%) 1 vote

Czytaj więcej

Korzyści

Otrzymasz komplet profesjonalnych materiałów szkoleniowych

Po ukończonym szkoleniu otrzymasz imienny certyfikat ukończenia szkolenia

Nasze szkolenia spełniają wysokie standardy usług szkoleniowych - posiadamy certyfikat Standardu Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej (SUS 2.0)

Na szkolenie zaprasza

Andrzej Bernardyn

Mistrz Polski w kreatywności

Na szkolenie zaprasza

Andrzej Bernardyn

Mistrz Polski w kreatywności

Na szkolenie zaprasza

Andrzej Bernardyn

Mistrz Polski w kreatywności

Wartość
inwestycji

Szkolenie dostępne już od 1360,00 zł netto

Zapisz się na szkolenie do 30 lub 60 dni przed datą i zyskaj rabat w wysokości 100,00 lub 300,00 zł

*rabat zostanie uznany przy wyborze właściwej daty szkolenia

1660 PLN
Zapisz się online Wydrkuj formularz

Korzyści

Nauczysz się generować wiele wartościowych pomysłów przy pomocy technik twórczego myślenia

Podczas naszego treningu kreatywności wyjdziesz poza najpopularniejsze schematy i ograniczenia myślenia

Nauczysz się oceniać pomysły i rozwiązania, zgodnie z wypracowanymi istotnymi kryteriami

Poznasz cały proces twórczego rozwiązywania problemów z lotu ptaka i z bliska - na konkretnych przykładach

Nabierzesz odwagi do tworzenia i popełniania błędów

Nauczysz się formułować problemy w taki sposób, by móc znaleźć szybkie i skuteczne rozwiązania

Zorganizuj te szkolenie w swojej firmie.

Przygotujemy dla Ciebie ofertę dedykowaną

Najbliższe terminy

24–25 .04.18
Warszawa Andrzej Bernardyn
26–27 .09.18
Kraków Andrzej Bernardyn

Warszawa

najbliższe szkolenie:

24–25 .04.2018
Hotel DeSilva, ul. Puławska 42, 05-500 Piaseczno k/Warszawy Sprawdź w Google Maps

Kraków

najbliższe szkolenie:

26–27 .09.2018
VIENNA HOUSE EASY CRACOW ul. Przy Rondzie 2, 31-547 Kraków Sprawdź w Google Maps

Jesteś zainteresowany innym terminem?

Zostaw kontakt, a powiadomimy Cię o nowych terminach


„Wszystkie dzieci rodzą się artystami.
Problemem jest pozostanie artystą podczas dorastania.”

Pablo Picasso

 

 

Otwórz się na innowacje – kilka najczęściej zadawanych pytań

Dlaczego warto zdecydować się na trening kreatywności „Otwórz się na innowacje”?

Nasz trening kreatywności pomoże Ci dostrzegać nowe rozwiązania starych problemów. Bez względu na to czym się zajmujesz, zawsze można znaleźć sposób, by osiągać rezultaty szybciej i lepiej. To szkolenie Ci w tym pomoże.

Jakie konkretnie umiejętności rozwinę na szkoleniu z kreatywności?

Nasze szkolenie z kreatywności pomoże Ci: – lepiej analizować problem i wyróżniać jego sedno – generować liczne i wartościowe rozwiązania dzięki Technikom Kreatywnego Myślenia – oceniać pomysły przy pomocy ważnych kryteriów

Trening twórczości brzmi bardzo zagadkowo – czego się mogę podczas niego spodziewać?

Nasz trening twórczości to praktyczny warsztat z dużą ilością angażujących ćwiczeń (budowanie struktury nad przepaścią, wieży, która wytrzyma duże obciążenie), ciekawych zagadek (ilustrujących jakie pułapki schematycznego myślenia na Ciebie czekają) i nauką przez doświadczenie.

Czym ten trening twórczego myślenia różni się od innych?

Nasz trening twórczego myślenia jest prowadzony przez mistrza Polski w kreatywności, który 4-krotnie reprezentował nasz kraj na mistrzostwa świata w kreatywności w Stanach Zjednoczonych. Ponadto bazuje na praktycznych case’ach biznesowych i daje praktyczne narzędzia, dzięki którym każdy uczestnik będzie wiedział jak wpaść na wartościowy pomysł.

Znasz kogoś kto mógłby dowiedzieć się nowych rzeczy na szkoleniu?

Podziel się:

Uzyskaj na to szkolenie dofinansowanie w wysokości nawet do 80%.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na to szkolenie ze środków UE

PRZEJDŹ DO STRONY Z INFORMATOREM