Wystąpienia publiczne czyli jak czuć się pewnie na scenie i sprawić, by publiczność chciała Cię słuchać?

Najbliższy termin: 21–22.05.2018 Gdańsk Dołącz do szkolenia

SZKOLENIE Wystąpienia publiczne
– kurs z przemawiania

Wystąpienia to wspaniała okazja, by zbudować wizerunek eksperta i w krótkim czasie zainteresować wielu potencjalnych klientów twoim produktem czy usługą. Jak jednak tego dokonać, gdy na myśl o przemówieniu czujesz ucisk w żołądku? Lub gdy wiesz, że jesteś ekspertem i co masz powiedzieć, ale nie wiesz, jak to zrobić interesująco? Jak mówić, by publiczność nie tylko słuchała, ale także chciała się zaangażować w twoje wystąpienie i zadawać ci pytania?

Choć wystąpienia publiczne są sztuką, coraz więcej badań z zakresu psychologii i neuronauki, daje oparte na faktach rozwiązania wielu dylematów. Istnieją sprawdzone techniki, dzięki którym możesz znacznie mniej stresować się przed wystąpieniem. Gdy skorzystasz z wyzwalaczy uwagi, publiczność z większym zainteresowaniem będzie słuchała Twojego przekazu. Na wszystko istnieje sposób – na rozpoczęcie przemówienia i jego zakończenie. Na świadomą mowę ciała i modulowanie głosem. Nawet na wywołanie śmiechu lub innych emocji. Na szkoleniu z wystąpień publicznych nie tylko poznasz te sposoby, ale także nauczysz się w praktyce je stosować.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

  • Menadżerowie wyższego i średniego

  • szczebla, którzy regularnie

  • występują przed zespołem

  • Osoby reprezentujące firmę

  • w kontaktach zewnętrznych

  • (z klientami, z mediami)

  • Wszystkie osoby, które chcą

  • bezstresowo i pewnie

  • występować na scenie

Tematy szkolenia

1. Zamień stres w swojego sprzymierzeńca, czyli jak zmniejszyć tremę związaną z wystąpieniami i wykorzystać pobudzenie organizmu do dobrego przygotowania się.

Stres związany z wystąpieniem jest czymś naturalnym. Czasem jednak działa zbyt mocno, wręcz paraliżująco. Podczas tego modułu poznasz potwierdzone naukowo sposoby (m.in. badania Amy Cuddy i Kelly McGonigal) na to, by zmniejszyć stres do rozsądnych rozmiarów. Popracujemy nad przekonaniami, mową ciała, a nawet sposobem organizacji notatek. To wszystko po to, byś czuł się na scenie pewniej, a stres zamienił w swojego sojusznika, który mobilizuje Cię do pracy.

2. Filary wystąpień publicznych, czyli kontakt wzrokowy, mowa ciała, głos.

Możesz być światowej klasy ekspertem, jeśli jednak Twoja mowa ciała nie demonstruje zainteresowania publicznością, życzliwości i pewności siebie – istnieje bardzo mała szansa, że ktokolwiek będzie chciał Ciebie słuchać. Bez względu na to, jak mądrze i skuteczne rzeczy masz do przekazania. Podczas tego modułu pokażemy krok po kroku, jak z rozmysłem posługiwać się mową ciała, by przykuć uwagę, utrzymać zainteresowanie i wzmocnić Twój przekaz. Wykonamy ćwiczenia „izolowane”, w których 100% uwagi skupimy na każdym z elementów składowych. Gdy opanujesz jedną rzecz – będziemy dokładać kolejne. Damy też przestrzeń, byś wykorzystał zdobyte umiejętności na scenie, podczas wygłaszania wystąpienia.

3. Wyzwalacze uwagi, czyli angażujące sposoby na przekazywanie wiedzy.

Co dzieje się w umysłach Twoich słuchaczy? Kiedy słuchają Cię bardziej, a kiedy mniej? Z czego to wynika? W tym module wykorzystamy badania z zakresu neurobiologii i kognitywistyki, byś zobaczył jak sposób organizacji informacji wpływa na ich odbiór przez słuchaczy. Pokażemy praktyczne rozwiązania, które łatwo będziesz mógł zastosować u siebie. Damy Ci też możliwość stworzenia własnych wyzwalaczy uwagi i przetestowania ich na scenie.

4. Mistrzowskie rozpoczęcie i zakończenie, czyli jak zacząć i skończyć, by zostać zapamiętanym.

Efekt pierwszeństwa i efekt świeżości pokazują, że publiczność szczególnie dobrze zapamiętuje to, co było na początku i końcu wystąpienia. Dlatego tak ważne jest, by dobrze ten czas wykorzystać. Pokażemy Ci 5 praktycznych sposobów na mistrzowskie rozpoczęcie, stosowane przez najlepszych światowych mówców. Zaprezentujemy też sprawdzone sposoby na świetne zakończenie prezentacji, by wywołać zamierzony efekt. W tym module wypracujesz co najmniej 1 sposób mistrzowskiego rozpoczęcia i zakończenia, które będziesz mógł użyć przy najbliższej prezentacji.

5. Zaproszenie do dialogu, czyli jak zaangażować publiczność w wystąpienie i skłonić ją do interakcji.

Wystąpienie często kojarzy się z teatrem, w którym aktor recytuje wyuczony tekst. Tymczasem skuteczne prezentacje dużo bardziej przypominają dialog. Mówca zadaje pytania, przeprowadza sondy, przeprowadza ćwiczenia, zaprasza do wspólnego rysowania na flipcharcie. To wszystko sprawia, że prezentacja jest interaktywna, angażująca i ciekawa. Podczas tego modułu poznasz sprawdzone sposoby na to, by zamienić prelekcje we wciągającą dyskusję.

6. Poszukując indywidualnego stylu, czyli jak na scenie pozostać autentycznym.

Nie ma jednego, najlepszego sposobu występowania. Ten sam mówca jednym może urzekać, a innych drażnić. Ważne jest, byś znalazł dobre wzorce, które są Ci bliskie pod względem temperamentu, sposobu gestykulacji i interakcji z publicznością. Podczas tego modułu przyjrzysz się różnym rodzajom mówców. Odwołamy się też do Twoich wcześniejszych wystąpień, by określić Twoje zasoby i mocne strony jako mówcy. Wspólnie wypracujemy Twój indywidualny styl.

Wystąpienia publiczne
5 (100%) 2 votes

Czytaj więcej

Korzyści

Otrzymasz komplet profesjonalnych materiałów szkoleniowych

Po ukończonym szkoleniu otrzymasz imienny certyfikat ukończenia szkolenia

Nasze szkolenia spełniają wysokie standardy usług szkoleniowych - posiadamy certyfikat Standardu Usługi Szkoleniowo-Rozwojowej (SUS 2.0)

Na szkolenie zaprasza

Andrzej Bernardyn

Mistrz Polski w kreatywności

Wartość
inwestycji

Szkolenie dostępne już od 1360,00 zł netto

Zapisz się na szkolenie do 30 lub 60 dni przed datą i zyskaj rabat w wysokości 100,00 lub 300,00 zł

*rabat zostanie uznany przy wyborze właściwej daty szkolenia

1660 PLN
Zapisz się online Wydrkuj formularz

Korzyści

Wypracujesz własny styl przemawiania, w oparciu o swoje zasoby i najlepsze światowe wzorce.

Nauczysz się angażować publiczność do prezentacji i zmieniania jej z wykładu w rozmowę.

Przygotujesz swój mistrzowski sposób rozpoczęcia i zakończenia wystąpienia publicznego

Nauczysz się przekazywania informacji w angażujący sposób, oparty na wyzwalaczach uwagi

Nauczysz się posługiwać komunikacją niewerbalną (kontakt wzrokowy, głos, mowa ciała), w taki sposób, by nie rozpraszała, tylko wzmacniała przekaz.

Na szkoleniu z wystąpień publicznych zrozumiesz, jak działa stres oraz jak można go zmniejszyć i dobrze ukierunkować płynącą z niego energię.

Zorganizuj te szkolenie w swojej firmie.

Przygotujemy dla Ciebie ofertę dedykowaną

Najbliższe terminy

21–22 .05.18
Gdańsk Andrzej Bernardyn
17–18 .10.18
Warszawa Andrzej Bernardyn

Gdańsk

najbliższe szkolenie:

21–22 .05.2018
Hotel Focus Gdańsk***, ul. Elbląska 85, 80-718 Gdańsk Sprawdź w Google Maps

Warszawa

najbliższe szkolenie:

17–18 .10.2018
(dokładny adres już wkrótce) Sprawdź w Google Maps

Jesteś zainteresowany innym terminem?

Zostaw kontakt, a powiadomimy Cię o nowych terminach


„Dopóki nie będziesz wiedział JAK, nie ma większego znaczenia O CZYM mówisz.”

 

 

Wystąpienia publiczne – kilka najczęściej zadawanych pytań

Czym to szkolenie z wystąpień publicznych różni się od innych?

Nasze szkolenie z wystąpień publicznych mocno stawia na praktykę. Pracujemy w małych grupach, dzięki czemu każdy uczestnik może wielokrotnie wystąpić na scenie oraz dostać informacje zwrotną od trenera i grupy. Ponadto dostarczamy gotowych rozwiązań na dobre rozpoczęcie czy zakończenie wystąpienia.

Dlaczego warto zainwestować w kurs wystąpień publicznych?

Kurs wystąpień publicznych wyposaży Cię w komplet narzędzi potrzebny do profesjonalnych wystąpień. Dzięki temu będziesz mógł dotrzeć ze swoim przekazem do kilkudziesięciu potencjalnych klientów jednocześnie. Przez godzinę na scenie możesz zrobić więcej niż przez miesiąc spotykając się z z potencjalnymi klientami jeden na jeden.

Interesują mnie wystąpienia publiczne. Czy szkolenie to dobry sposób rozwoju umiejętności autoprezentacyjnych?

Tak, szkolenie i wystąpienia publiczne to dobre połączenie. Oczywiście można też pracować z trenerem indywidualnie, jednak wtedy nie będzie okazji, by doświadczyć stresu związanego z wystąpieniem przez grupą kilkunastu osób. A oswajanie się z tym stresem, to ważny element nauki wystąpień publicznych.

Znasz kogoś kto mógłby dowiedzieć się nowych rzeczy na szkoleniu?

Podziel się:

Uzyskaj na to szkolenie dofinansowanie w wysokości nawet do 80%.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na to szkolenie ze środków UE

PRZEJDŹ DO STRONY Z INFORMATOREM