Zarządzanie zespołem czyli jak być kapitanem własnego okrętu?

Wybierz termin szkolenia:

Szkolenie zarządzanie zespołem, czyli:
budowanie zespołu, komunikacja i współpraca w zespole

Celem szkolenia z zarządzania zespołem jest wyposażenie uczestników w niezbędne umiejętności do budowania, kierowania i organizacji efektywnego zespołu.  Aby skutecznie zarządzać zespołem, lider grupy powinien rozwijać i stosować szereg umiejętności kierowniczych takich jak: umiejętność precyzyjnego formułowania celu; komunikowania się; motywowania pracowników; delegowania zadań; zarządzania czasem, rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

Znajomość specyfiki ról przyjmowanych przez osoby w zespole jest dla każdego lidera sprawą zasadniczą. Od tego, bowiem, jacy są współpracownicy, zależeć będzie kształtowanie zespołów i dostosowywanie ich do specyfiki zadania, jakość współpracy i efektywność lidera. W trakcie szkolenia uczestnicy pozyskają wiedzę na temat zależności panujących wewnątrz zespołu, by następnie zastanowić się jak w nim sprawnie współpracować. Dodatkowo, trener bazując na cyklu życia zespołu przeprowadzi uczestników szkolenia przez cały proces powstawania, kształtowania się i budowania zespołu, wskazując jak postawa menedżera na każdym z etapów wpływa na efektywność pracy członków zespołu

Jeśli szukasz szkolenia z zarządzania zespołem...

…ponieważ obserwujesz spadek wyników pracy i zaangażowania pracowników

…ponieważ w Twoim zespole brakuje poczucia pracy zespołowej, występują nierozwiązane konflikty pomiędzy członkami zespołu

…ponieważ chciałbyś zmienić swoje podejście do zarządzania zespołem i kształtować właściwe normy zespołowe

…ponieważ zależy Ci żeby zespół był maksymalnie efektywny i miał właściwą strukturę

…ponieważ chciałbyś nauczyć się rozpoznawać i wykorzystywać potencjał pracowników

…ponieważ chciałbyś lepiej radzić sobie w sytuacjach, kiedy pracownicy narzekają lub gaśnie im zapał do pracy

Szkolenie Prowadzi:

Małgorzata Henke

TRENER ROZWOJU OSOBISTEGO, AKREDYTOWANY COACH, MBA, DORADCA METODY MTQ48

Małgorzata Henke

TRENER ROZWOJU OSOBISTEGO, AKREDYTOWANY COACH, MBA, DORADCA METODY MTQ48

Tematy szkolenia

Co to jest grupa, a czym jest zespół?

Uczestnicy rozróżnią, te dwa, często zamiennie stosowane określenia. Wyróżnią cechy, jakimi charakteryzuje się zespół. Poznają czynniki sprzyjające budowaniu zespołu oraz sposoby zwiększające skuteczność zespołu. Poznają również kolejny fazy budowania zespołu.

Przychodzi szef do zespołu i …

W trakcie tego modułu Uczestnicy nauczą się określać i stawiać granice swoim podwładnym. Napiszą i wygłoszą Expose szefa. Poznają osiem ról zespołowych wg. teorii M. Belbina oraz dowiedzą się w jaki sposób wykorzystywać w zespole różne role.

Kiedy się złamiesz szefie?

Zagadnienie skupiające się na wskazaniu korzyści płynących z budowania postawy asertywnej oraz konieczności utrzymania konsekwencji w stosunku do podwładnych. W tej części szkolenia uczestnicy poznają podstawowe zasady karania i nagradzania oraz stworzą swoją własna listę kar i nagród. Dowiedzą się również w jaki sposób komunikować cele, by podwładni chętniej je realizowali.

To nie moja wina, to nie ja, mnie się należy…

Ważny element szkolenia z zarządzania zespołem, uświadamiający uczestnikom czym jest kryzys odpowiedzialności w zespole i dlaczego większość zespołów zatrzymuje się na tej fazie. Poznają w teorii analizę transakcyjną i dowiedzą się w jaki sposób sprowadzać podwładnych do postawy osoby dorosłej. Poznają także schemat rozmowy mediacyjnej oraz rozmowy, w której należy przekazać informacje zwrotną.

Uczenie, nauczanie, oduczanie – w jakiś sposób rozwijać swój zespół?

To zagadnienie będzie skupione wokół metod podnoszenia kompetencji. Uczestnicy zapoznają się z takimi metodami jak GROW, burza mózgów, diagram Ishikawy. Dowiedzą się, jak wykorzystać zasoby przeznaczone na rozwój i jak można to robić przy minimalnych finansach oraz w jaki sposób zapewnić sobie zwrot z inwestycji w rozwój.

W jaki sposób dobierać ludzi do zespołu?

Punkt szkolenia, w trakcie którego uczestnicy dowiedzą się czym jest heterogeniczność zespołu. W jaki sposób ich osobowość wpływa na dobór podwładnych. Poznają w zarysie metody selekcji oraz błędy poznawcze, jakim mogą ulec w procesie rekrutacji. Porozmawiamy też o tym, co zrobić, gdy ktoś „wyrośnie” z naszego zespołu.

Zarządzanie zespołem
5 (100%) 2 votes

Poznaj wszystkie tematy

Dlaczego warto zamówić / wziąć udział w szkoleniu "Zarządzanie zespołem"?

Na szkoleniu z zarządzania zespołem uzyskasz szczegółową wiedzę, na temat faz tworzenia zespołu, cech skutecznej kadry oraz będziesz rozpoznawać typy zachowania występujące w grupie.
Umiejętności związanym ze sprawnym kierowaniem zespołem, w znacznym stopniu pomogą Ci wpływać na motywację poszczególnych osób w zespole, mobilizować ich do osiągania ponadprzeciętnych wyników, a w rezultacie - będą skuteczniej realizować założone cele.
Dowiesz się, jak skutecznie motywować podwładnych: w jaki sposób precyzować swoje oczekiwania, jaki udzielać informacji zwrotnej oraz jak doceniać i nagradzać. Uzyskasz również informacje o najważniejszych czynnikach demotywujących.
Będziesz bardziej świadomy znaczenia struktury zespołu pod kątem cech osobowościowych członków zespołu. Dodatkowo, będziesz mógł sam zdiagnozować najchętniej przyjmowaną rolę w zespole.
W oparciu o wiedzę dotyczącą ról zespołowych, jako lider nauczysz się odpowiedzialnie dobierać zadania dla odpowiednich członków zespołu.
Dowiesz się w jaki sposób rozpoznawać i wykorzystywać potencjał podwładnych, a także dlaczego niektóre zespoły są skuteczniejsze od innych, oraz jak stworzyć doskonale współpracujący zespół.

Zorganizuj te szkolenie w swojej firmie.

Przygotujemy dla Ciebie ofertę dedykowaną

Czy wiesz że…

Brak kluczowych umiejętności menedżerskich może ograniczyć rozwój i wydajność zespołu? W bardzo wielu przypadkach spadek wyników pracy i zaangażowania pracowników spowodowany jest niejasnymi zadaniami, brakiem poczucia pracy zespołowej, niewłaściwą komunikacją, złą atmosferą i nierozwiązanymi konfliktami w grupie. Równie negatywny wpływ może mieć koncentrowanie się szefa zespołu wyłącznie na rozliczaniu bez okazywania zainteresowania relacjami.

Sprawdź najbliższe terminy szkolenia

Najbliższa edycja kursu już w dniach 06–07.06.2019, Wrocław

Wybierz najlepszy termin dla Ciebie lub napisz do nas własną propozycję daty i miejsca

Skorzystaj z formularza

06–07 .06.19

Wrocław

Małgorzata Henke

Zapisuje się

14–15 .11.19

Wrocław

Małgorzata Henke

Zapisuje się

Naciśnij pinezkę,
żeby poznać szczegóły lokalizacji

Wrocław

najbliższe szkolenie:

06–07 .06.2019
Sala konferencyjna Witalni, ul. A. Ostrowskiego 7 lok. 165 Sprawdź w Google Maps

Wrocław

najbliższe szkolenie:

14–15 .11.2019
Sala konferencyjna Witalni, ul. A. Ostrowskiego 7 lok. 165 Sprawdź w Google Maps
1290 PLN
netto
Rabat 300 pln
 • Zapis do 60 dni przed datą szkolenia
 • Możliwość zmiany terminu lub zapisania innej osoby w dowolnym momencie
 • Wszystkie korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniu
1490 PLN
netto
Rabat 100 pln
 • Rabat 10% przy zapisaniu 2 lub więcej osób
 • Zapis do 30 dni przed datą szkolenia
 • Możliwość zmiany terminu lub zapisania innej osoby w dowolnym momencie
 • Wszystkie korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniu
1590 PLN
netto
 • Rabat 10% przy zapisaniu 2 lub więcej osób
 • Zapis w dowolnym momencie, najdalej do 7 dni przed datą szkolenia
 • Możliwość zmiany terminu lub zapisania innej osoby w dowolnym momencie
 • Wszystkie korzyści wynikające z uczestnictwa w szkoleniu

Chciałbyś zamówić szkolenie „Zarządzanie Zespołem” w Twojej firmie?
Wypełnij krótki formularz i skontaktuj się z nami.