Zarządzanie stresem czyli jak znaleźć spokój w pędzącym świecie?

Najbliższy termin: 25–26.04.2018 Wrocław Dołącz do szkolenia

Zarządzanie stresem TO szkolenie z zakresu radzenia sobie ze stresem, zarządzania emocjami, panowania nad gniewem i wypaleniem zawodowym

Trudności w codziennym funkcjonowaniu, pustka w głowie, osłabiona koncentracja, bezsenność, agresja, rozdrażnienie a nawet ataki paniki – to często objawy stresu, który towarzyszy każdemu z nas. W jaki sposób sobie z nim poradzić? Jak zrozumieć siebie? Dlaczego ta sama sytuacja, będzie w różnym stopniu stresująca dla dwóch różnych osób? Na te pytania i inne, spróbujemy odpowiedzieć podczas praktycznych warsztatów z zarządzania stresem.

Kurs kurs radzenia sobie ze stresem pozwala zrozumieć mechanizmy powstawania stresu i rozpoznawać jego przyczyny. Na szkoleniu poznasz przydatne techniki redukcji stresu na poziomie fizjologicznym, emocjonalnym oraz poznawczym. Omówimy role procesów poznawczych w sytuacjach stresowych. Dla osób, które przez stres pracują 24h/7 – przedstawimy tematykę Work Life Balance. Dodatkową wartością szkolenia będzie moduł z zakresu zarządzania nastrojem i emocjami.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

  • Wszystkie osoby, które chcą:

  • zdobyć praktyczną wiedzę

  • panować nad stresem i emocjami

Tematy szkolenia

1. Po co nam ten stres?

Omówimy pojęcie stresu oraz jego znaczenie w naszym życiu. Zastanowimy się czym jest dla nas stres. Poznamy szczegółowy mechanizm powstania reakcji stresowej, a także dowiemy się kiedy stres staje się zagrożeniem. Pochylimy się również na tematem stresu psychologicznego – czym jest i czy można się przed nim uchronić.

2. Work Life Balance oraz profilaktyka antystresowa.

W tej części szkolenia z zarządzania stresem zastanowimy się jak można złagodzić skutki powstawania reakcji stresowej poprzez dbanie o swoje zdrowie fizycznie a także psychiczne. Rozważymy temat osiągnięcia równowagi w życiu. Poznamy teorię uważności oraz „lej wyczerpania”, który pozwoli nam zrozumieć schemat dążenia do wypalenia życiowego. Porozmawiamy również o związku stresu z pamięcią, odczuwaniem bólu oraz chorobami somatycznymi. Przeanalizujemy temat poczucia pewności siebie i jego wpływu na poziom odczuwanego stresu. Dowiemy się także co oznacza bycie odpornym psychicznie oraz jak osiągnąć taki stan.

3. Zarządzanie nastrojem oraz własnymi emocjami.

Uczestnicy dowiedzą się skąd się biorą emocje i jaki mają związek ze stresem. Poznamy techniki panowania nad własnymi emocjami, również tymi negatywnymi. Dowiemy się więcej o Inteligencji Emocjonalnej, o jej roli w naszym życiu oraz sposobach na jej rozwijanie. Porozmawiamy o nawykach emocjonalnych – jak się tworzą, co powodują, jak je zmienić? Zastanowimy się co determinuje nasze samopoczucie. Jak możemy poradzić sobie ze skrajnymi nastrojami? Jak komunikować swoje odczucia?

4. Techniki redukcji stresu.

Poznamy techniki radzenia sobie ze stresem na poziomie fizjologicznym czyli m.in. techniki relaksacyjne oraz Technika Natychmiastowej Redukcji Stresu. Do złagodzenia naszej reakcji emocjonalnej przyda nam się model ABCD Emocji. Uczestnicy dokonają także analizy własnego stylu radzenia sobie ze stresem poprzez wykonanie testu psychologicznego. Następnie omówimy trzy style radzenia sobie ze stresem: zadaniowy, emocjonalny oraz unikający. Dowiemy się w jakich sytuacjach warto każdy z nich zastosować, jak mogą nam pomóc opanować stres.

5. Odpowiednie myślenie jako naturalny środek uspokajający.

Moduł, który dotyczy bardzo ważnego tematu jakim są myśli, które przyczyniają się do przeżywania stresu. Omówimy syndrom „Piątek, piąteczek, piątunio!” oraz nawyki poznawcze w reakcjach stresowych. Zastanowimy się nad rolą przekonań w zarządzaniu stresem. Poznamy model powstawania przekonań oraz sposób ich zmiany. Porozmawiamy o znaczeniu słów dla naszej reakcji stresowej. Zgłębimy temat umysłu psychologicznego czyli będziemy próbować zrozumieć dlaczego czasem myślimy i działamy irracjonalnie. Zmierzymy się z naszymi automatycznymi myślami oraz działaniami na autopilocie w sytuacji stresu. Dowiemy się także jak się uwolnić o tych schematów.

6. Wpływ stresu na naszą efektywność.

Skupimy się na skutkach stresu, które zaburzają nasze codzienne funkcjonowanie i utrudniają nam pracę poprzez problem ze skupieniem się, rozstrojenie emocjonalne, nerwowość wynikającą z presji czasu, itd. Poznamy metody pozwalające lepiej zarządzać swoją efektywnością, które pomogą nam zredukować poziom stresu. A także zastanowimy się jak wykorzystać w pracy codziennej krótkie techniki obniżające odczuwany stres.

Zarządzanie stresem
5 (100%) 1 vote

Czytaj więcej

Korzyści

Po szkoleniu z zarządzania stresem będziesz świadomy mechanizmów powstawania stresu.

Nabędziesz umiejętność identyfikacji czynników stresujących w otoczeniu zawodowym, prywatnym oraz w sobie.

Poznasz metody i techniki redukujące stres i zapobiegające jego negatywnym skutkom.

Na szkolenie zaprasza

Beata Niedzballa

Jedyne co w życiu jest pewne to zmiana

Wartość
inwestycji

Szkolenie dostępne już od 1290,00 zł netto

Zapisz się na szkolenie do 30 lub 60 dni przed datą i zyskaj rabat w wysokości 100,00 lub 300,00 zł

*rabat zostanie uznany przy wyborze właściwej daty szkolenia

1590 PLN
Zapisz się online Wydrkuj formularz

Korzyści

Komplet profesjonalnych materiałów i opracowań szkoleniowych

Imienny certyfikat ukończenia szkolenia

Produkt szkoleniowy wysokiej jakości co potwierdzają opinie naszych Klientów

Dwudaniowy obiad oraz serwis kawowy wraz z poczęstunkiem

2 dni szkoleniowe, które składają się z 15h aktywnego treningu

Obiekty o wysokim standardzie w pełni przystosowane do potrzeb uczestników

Komfortowe warunki szkoleniowe dzięki małym grupom uczestników

Zorganizuj te szkolenie w swojej firmie.

Przygotujemy dla Ciebie ofertę dedykowaną

Najbliższe terminy

25–26 .04.18
Wrocław Beata Niedzballa
22–23 .05.18
Warszawa Beata Niedzballa
23–24 .10.18
Kraków Beata Niedzballa

Wrocław

najbliższe szkolenie:

25–26 .04.2018
Sala konferencyjna Witalni - Ostrowskiego 7 lok. 311 Sprawdź w Google Maps

Warszawa

najbliższe szkolenie:

22–23 .05.2018
Hotel DeSilva, ul. Puławska 42, 05-500 Piaseczno k/Warszawy Sprawdź w Google Maps

Kraków

najbliższe szkolenie:

23–24 .10.2018
VIENNA HOUSE EASY CRACOW ul. Przy Rondzie 2, 31-547 Kraków Sprawdź w Google Maps

Jesteś zainteresowany innym terminem?

Zostaw kontakt, a powiadomimy Cię o nowych terminach

Sprawdź opinie z ostatniego szkolenia!

Szkolenie bardzo ciekawe. Pomimo, że było tylko dwudniowe to z całą pewnością pomogło mi rozpocząć nową drogę w walce ze stresem, który to może być (...)

Szkolenie bardzo ciekawe. Pomimo, że było tylko dwudniowe to z całą pewnością pomogło mi rozpocząć nową drogę w walce ze stresem, który to może być moim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem.

Agnieszka Wnorowska Koordynator | J.K. PUCUŚ

Szkolenie zostało poprowadzone w luźnej i przyjemnej atmosferze. Zachęcało do "otwierania się". Przeplatane filmami i dygresjami uczestników, zawierało dużo merytorycznych wskazówek. Trenerka (...)

Szkolenie zostało poprowadzone w luźnej i przyjemnej atmosferze. Zachęcało do "otwierania się". Przeplatane filmami i dygresjami uczestników, zawierało dużo merytorycznych wskazówek. Trenerka Beata przesympatyczna, z dużą wiedzą i doświadczeniem.

Mirosława Gardocka Z-ca Dyrektora Operacyjnego | DO & CO Poland Sp. z o.o.

Fantastyczne szkolenie =) Prowadząca Beata, ma ogromną wiedzę i talent do jej przekazywania. Było sporo ćwiczeń, ciekawych filmików i zadań. Szkolenie zmotywowało mnie do dalszej pracy nad (...)

Fantastyczne szkolenie =) Prowadząca Beata, ma ogromną wiedzę i talent do jej przekazywania. Było sporo ćwiczeń, ciekawych filmików i zadań. Szkolenie zmotywowało mnie do dalszej pracy nad sobą - polecam je każdemu =)

Silvia Nowak General Manager | E.S. BACCHUS Sp. z o.o.

Znasz kogoś kto mógłby dowiedzieć się nowych rzeczy na szkoleniu?

Podziel się:

Uzyskaj na to szkolenie dofinansowanie w wysokości nawet do 80%.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na to szkolenie ze środków UE

PRZEJDŹ DO STRONY Z INFORMATOREM