Rekrutacja i selekcja czyli jak znaleźć, wybrać i zatrzymać najlepszych?

Najbliższy termin: 10–11.04.2018 Wrocław Dołącz do szkolenia

Szkolenie z rekrutacji i selekcji to kompleksowy
warsztat z zakresu POZYSKIWANIA NAJLEPSZYCH pracowników

Kluczowym warunkiem sukcesu w jakiejkolwiek organizacji jest zdolność pozyskania i zatrzymania kompetentnych pracowników. Szkolenie z rekrutacji i selekcji to kompleksowy warsztat, który umożliwi uczestnikom wypracowanie własnych standardów zatrudniania.

Wybór i zatrudnienie niewłaściwych osób to koszty związane z okresem wdrożenia, błędami popełnianymi przez nowych pracowników i ponowną rekrutacją. W zależności o d stanowiska są to kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ten fakt powinien skłaniać każda osobę odpowiadającą za zespół do tego, aby przeprowadzać procesy rekrutacyjne w oparciu o najwyższej jakości narzędzia, zasady i praktykę.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

  • MENEDŻEROWIE

  • WŁAŚCICIELE FIRM

  • SPECJALIŚCI ZAJMUJĄCY SIĘ REKRUTACJĄ

  • OSOBY PODEJMUJĄCE DECYZJE W ZAKRESIE DOBORU KADRY

  • PRACOWNICY MAJĄCY ZAJĄĆ STANOWISKA KIEROWNICZE

Zorganizuj te szkolenie w swojej firmie.

Przygotujemy dla Ciebie ofertę dedykowaną

Tematy szkolenia

Planowanie i przygotowywanie procesu rekrutacji pracowników.

Istotą tej części szkolenia z rekrutacji jest przekazanie rozwiązań umożliwiających zaplanowanie procesu rekrutacji – od zdiagnozowania potrzeb personalnych, zdefiniowania stanowiska pracy po przygotowanie profilu kandydata. W tej części szkolenia uczestnicy nauczą się tego, w jaki sposób tworzyć opis stanowiska oraz profil kandydata krok po kroku.

Pozyskiwanie kandydatów.

Wybór miejsc publikacji ogłoszeń o pracę to kluczowy element, który pozwala unikać problemów z niedostateczną liczbą aplikacji. Trener na szkoleniu przekazuje najważniejsze wskazówki z tym związane oraz omawia alternatywne źródła pozyskiwania kandydatów. W ramach tego modułu uczestnik rozwinie umiejętności konstruowania ogłoszenia, aby stało się ono pierwszym i skutecznym narzędziem selekcyjnym. Pozna również metodę bezpośredniego poszukiwania kandydatów, która zakłada identyfikację i docieranie do osób o ściśle określonych kwalifikacjach.

Szczegółowa analiza aplikacji kandydatów.

Na podstawie przykładów i modelów, na szkoleniu „rekrutacja i selekcja” uczestnicy poznają etapy analizy i weryfikacji dokumentów aplikacyjnych kandydatów po to, by z łatwością wyciągali znaczące informacje.

Dobór i zastosowanie odpowiednich metod selekcji kandydatów.

Wiedza pozyskana podczas tego modułu pozwoli uczestnikowi dokonywać trafnych wyborów dostosowanych zarówno do możliwości finansowych firmy, jak i charakteru stanowiska na jakie prowadzony jest nabór pracowników. Wybór miejsc publikacji ogłoszeń o pracę to kluczowy element, który pozwala uniknąć pomyłek oraz problemów z niedostateczną liczbą ogłoszeń. Trener omawia sposoby pozyskiwania, co umożliwia słuchaczom dostosować elementy do własnych działań.

Właściwe przygotowanie oraz przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami.

Rozmowa kwalifikacyjna (interview) jest bez wątpienia najczęściej stosowaną metodą oceny kandydatów do pracy. Po zrealizowaniu modułu uczestnicy będą w stanie samodzielnie przygotować zestaw pytań zorientowanych na poszukiwane kompetencje. Dowiedzą się również, jak organizacyjnie zaplanować rozmowy kwalifikacyjne.

Umiejętność zadawania pytań.

Istotą tego zagadnienia jest uświadomienie uczestnikom, że ważne jest nie tylko to, o co chcemy zapytać potencjalnego kandydata, ale również – forma i sposób w jaki to zrobimy. Świadomość tego jakie pytania zadawać, jak je zadawać i dlaczego, pozwala trafnie rozpoznawać i oceniać kandydatów.

Odczytywanie sygnałów mowy ciała

Komunikacja to nie tylko to, co widzimy, ale także szereg niewerbalnych sygnałów – znajomość technik rozpoznawania postaw wynikających z mowy ciała pozwala dowiedzieć się więcej na temat osoby, z którą mamy przyjemność rozmawiać.

Właściwa ocena kandydatów na podstawie dokumentów aplikacyjnych i wywiadu rekrutacyjnego.

Zebranie danych na temat kandydatów kończy pewien etap. Następnie te informacje trzeba zweryfikować i klasyfikować. Znajomość narzędzi ocen i weryfikacji, umożliwi odpowiednią selekcję kandydatów.

Błędy popełniane w procesie rekrutacji.

Pomyłki zdarzają się wszystkim, jednak w przypadku procesu rekrutacji – mają one kluczowe znaczenie. Błędy poznawcze czy niewłaściwe „odczytanie” kandydata, mogą skutkować podjęciem niewłaściwej decyzji, a tym samym narażeniem organizacji na koszty: wynagrodzeń, świadczeń socjalnych, przeszkolenia, utraconego czasu, wydajności innych pracowników. Znajomość i wiedza na temat najczęściej popełnianych błędów – pozwala ich unikać w przyszłości.

Wdrożenie i adaptacja nowego pracownika w firmie.

Decyzja o zatrudnieniu, nie oznacza jeszcze końca procesu rekrutacji. Jego ostatnim etapem, jest wdrożenie i adaptacja. W tym module szkolenia dla rekruterów, uczestnicy poznają uniwersalne techniki, które pomogą wdrożyć nową osobę niezależnie od jej funkcji i stanowiska pracy.

Rekrutacja i selekcja
5 (100%) 1 vote

Czytaj więcej

Korzyści

Na szkoleniu dla rekruterów otrzymasz gotowe do zastosowania wzory i przykłady materiałów w organizacji w jakiej pracujesz.

Dowiesz się jak minimalizować ryzyko związane z wyborem i zatrudnieniem niewłaściwej osoby - ograniczysz przez to ewentualne koszty, jakie mogłaby ponieść cała firma.

Wiedza uzyskana na szkoleniu z rekrutacji, pozowali Ci na dokładniejszą analizę nadsyłanych aplikacji, co już w pierwszym etapie procesu ograniczy koszty związane z czasem zainwestowanym w spotkania.

Na szkolenie zaprasza

Małgorzata Wojciechowska

Inspirować by wyznaczać granice i je przekraczać

W okresie 2012 – wrzesień 2015 firma Witalni przeprowadziła dla Vetrex Sp. z o.o. szereg procesów rekrutacyjnych na różne stanowiska. Profesjonalne podejście i zaangażowanie firmy Witalni pozwoliło w krótkim okresie od złożenia zleceń na pozyskanie wartościowych pracowników. Wiedza i doświadczenie firmy Witalni imponuje, co korzystnie wpływa na sprawny przebieg procesów. Potencjalny kontrahent firmy Witalni może liczyć na bardzo wysoki standard współpracy.
Krzysztof Michalak
Dyrektor Handlowy
Vetrex sp. z o.o.
Pragniemy podkreślić profesjonalizm świadczonych usług i dostosowanie do naszych indywidualnych potrzeb. Poziom merytoryczny, jak i sposób prowadzenia zajęć pozwolił na podniesienie kwalifikacji zarówno zawodowych, jak i interpersonalnych naszych pracowników. (…) prowadzący zajęcia wykazał się doświadczeniem, profesjonalizmem i skutecznością w przekazywaniu wiedzy, stwarzając jednocześnie przyjemną atmosferę szkoleń. W związku z tym możemy rekomendować usługi firmy Witalni-Szkolenia tym, którym zależy na rzetelnie prowadzonych i interesujących szkoleniach.
 
Firma ZAKMED

Zobacz pozostałe
opinie w naszych
Referencjach

Wartość
inwestycji

Szkolenie dostępne już od 1290,00 zł netto

Zapisz się na szkolenie do 30 lub 60 dni przed datą i zyskaj rabat w wysokości 100,00 lub 300,00 zł

*rabat zostanie uznany przy wyborze właściwej daty szkolenia

1590 PLN
Zapisz się online Wydrkuj formularz

Korzyści

Komplet profesjonalnych materiałów i opracowań szkoleniowych

Imienny certyfikat ukończenia szkolenia

Produkt szkoleniowy wysokiej jakości co potwierdzają opinie naszych Klientów

Dwudaniowy obiad oraz serwis kawowy wraz z poczęstunkiem

2 dni szkoleniowe, które składają się z 15h treningu z elementami rozmów rekrutacyjnych i "czytaniem" kandydatów

Obiekty o wysokim standardzie w pełni przystosowane do potrzeb uczestników

Komfortowe warunki szkoleniowe dzięki małym grupom uczestników

Najbliższe terminy

10–11 .04.18
Wrocław Małgorzata Wojciechowska
19–20 .06.18
Katowice Małgorzata Wojciechowska

Wrocław

najbliższe szkolenie:

10–11 .04.2018
Sala konferencyjna Witalni - ul. A. Ostrowskiego 7 lok. 311 Sprawdź w Google Maps

Katowice

najbliższe szkolenie:

19–20 .06.2018
Quality Silesian Hotel*** Ul. Szybowcowa 1 Sprawdź w Google Maps

Jesteś zainteresowany innym terminem?

Zostaw kontakt, a powiadomimy Cię o nowych terminach

„POKOLENIE Y, ZARZĄDZANIE GENERACJĄ W PRACY”

Kim są i jak z nimi współpracować? Przeczytaj nasz artykuł o przedstawicielach generacji Y.

Znasz kogoś kto mógłby dowiedzieć się nowych rzeczy na szkoleniu?

Podziel się:

Uzyskaj na to szkolenie dofinansowanie w wysokości nawet do 80%.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na to szkolenie ze środków UE

PRZEJDŹ DO STRONY Z INFORMATOREM