(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Komputer do pracy zdalnej – co ma znaczenie podczas zakupu?

Dzięki dobrze wybranemu komputerowi Twoja praca może być bardziej efektywna i pełna komfortu.

Komputer niezbędny w każdym domu

Posiadanie komputera jest dziś niemal koniecznością. Dzięki tego rodzaju urządzeniom możemy kontynuować swoje obowiązki służbowe niezależnie od sytuacji. Komputer pomaga również w zrobieniu zakupów, a nawet w spotkaniu z przyjaciółmi, konsultacji lekarskiej lub odbyciu szkolenia online. Choć w wielu przypadkach można skorzystać w takich sytuacjach ze smartfona lub tabletu, komputer daje więcej możliwości i jest wygodniejszy. Podczas codziennej, wielogodzinnej pracy sprawdza się zdecydowanie najlepiej. Na co warto zwrócić uwagę, kupując komputer do użytku domowego, a zarazem służbowego? Wiele zależy od tego, jakiego rodzaju pracę wykonujesz. Inne potrzeby i oczekiwania ma fotograf obrabiający zdjęcia, architekt, a inne księgowa, czy tłumacz. Przyjrzyjmy się podstawowym funkcjom komputera, które każdemu ułatwią życie na home office.

Komputer do pracy zdalnej - co ma znaczenie podczas zakupu?

Komputer stacjonarny czy przenośny?

To podstawowe pytanie, na które musisz odpowiedzieć sobie na samym początku. Laptop jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają w domu własnego gabinetu, ani kącika, lecz muszą migrować między pomieszczeniami. To także jedyna opcja dla tych, którzy planują pracować poza domem, w kawiarni, na działce, na ławce w parku lub centrum handlowym. Laptop nie wymaga także swojego stałego miejsca i dużej przestrzeni. Na co dzień można go trzymać nawet w szufladzie komody.

Komputer stacjonarny jest stosunkowo tańszy, a przy tym daje możliwość stałej rozbudowy, ulepszania i unowocześniania jego podzespołów. Nie musisz się obawiać, że za 2 lata sprzęt nie będzie już nadążał za nowinkami, nie poradzi sobie z nowymi grami lub programami. Możesz go na bieżąco uaktualniać.

Komputer stacjonarny daje również szansę na lepszą ergonomię. Dobierz indywidualnie do swoich potrzeb klawiaturę, monitor i myszkę. Zadbaj o wygodę, a jednocześnie efektywność pracy. Jednostka centralna jest także łatwiejsza w serwisowaniu. Naprawa laptopa bywa bardzo kosztowna i niestety częściej niemożliwa.

Na co zwrócić uwagę kupując komputer do pracy?

Bardzo istotną kwestią jest pamięć RAM urządzenia. Zaleca się sięgać po wartości powyżej 8GB, przy tym dysk SSD i czterordzeniowy procesor. Ważną kwestią jest także to, jak głośno komputer pracuje. Cichy szum wiatraczków może wydawać się zupełnie nieistotny. Pamiętaj jednak, że podczas ósmej godziny intensywnego skupienia może już rozpraszać i działać irytująco.

W domowym biurze istotną rolę może odgrywać rozmiar komputera, a w przypadku laptopa również jego waga. Na rynku dostępne są minikomputery lub komputery SSF typu all in one, mieszczące podzespoły komputera w monitorze.

Zanim kupisz komputer, zwróć uwagę, na ilość złączy, w jakie został wyposażony. Musisz wygodnie podłączyć wszystkie urządzenia peryferyjne, z których na co dzień korzystasz, monitor lub dwa, myszka, drukarka, słuchawki, kamera, dysk zewnętrzny itp.

Koniecznie zadbaj o to, by wybrane podzespoły spełniały Twoje oczekiwania. Może potrzebujesz wyjątkowo dobrej karty graficznej, dźwiękowej lub bardziej pojemnej pamięci?

Nie zapomnij o ergonomii urządzenia. Myszka i klawiatura powinny zapewniać Ci komfort pracy każdego dnia.