(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Nowe technologie w księgowości

Nowe programy do księgowości online

Księgowość to dział, który kojarzy się przede wszystkim z mozolnie wypełnionymi drukami, segregatorami pełnymi dokumentów, kalkulatorami… Jak się okazuje właśnie jesteśmy świadkami zmiany księgowości. W końcu otworzyła się ona na nowe technologie. Na rynku pojawiły się pierwsze programy do księgowości online.


Pojęcie „technologia online” wydaje się być skomplikowanym sformułowaniem, za którym kryje się zapewne zaawansowana i niedostępna dla wszystkich terminologia. W rzeczywistości większość z nas ma z nią do czynienia na co dzień. Chodzi np. o bankowość internetową. Zamiast chodzić do oddziału, stać przy okienku, zlecać przelew, wypełniać druki itd. wystarczy, że zalogujemy się do naszego konta i otrzymujemy wszystkie niezbędne funkcjonalności. Co więcej możemy to zrobić na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu, a także w każdym miejscu na świecie, gdzie taki dostęp jest możliwy. Zrobienie przelewu albo sprawdzenie stanu konta prosto z plaży na wakacjach nie jest dzisiaj dla nikogo wielkim zaskoczeniem.

Dokładnie tak samo działają programy do księgowości online. Wykorzystując tę samą technologię również dostępne są z każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Dzięki temu obsługa księgowa możliwa jest nie tylko na komputerze stacjonarnym w biurze, ale też na laptopie, tablecie, a nawet smartfonie.

Czy programy do księgowości online są bezpieczne

Powierzając obsługę księgową np. biuru rachunkowemu powierzamy mu całą swoją firmę. Dostarczamy tam dokumenty, wrażliwe dane, w końcu informacje, które może wykorzystać nasze konkurencja. Dlatego tak ważne jest zaufanie do księgowego, a z drugiej strony do oprogramowania, z którego korzysta. Oczywiście biorąc pod uwagę programy do księgowości online, zawsze pojawi się pytanie, czy skoro coś jest podłączone do sieci, to przez tę sieć nie można ukraść danych. Warto więc od razu zaznaczyć, że programy do księgowości online zabezpieczone są tak samo jak bankowość internetowa.

Praktycznie niemożliwa jest utrata danych, a także ich wykradzenie. Liczba zabezpieczeń sprawia, że programy do księgowości online są dużo bezpieczniejsze niż programy tradycyjne. Wszak w przypadku tych drugich np. zniszczenie komputera, na którym są zapisane wszystkie dane, jest jednoznaczne z kompletnym i bezpowrotnym ich utraceniem. Programy do księgowości online wykorzystują do przechowywania danych chmurę. Dzięki temu, a także dzięki kopiom zapasowym, dane są zapisywane wielokrotnie, a ich utracenie jest niemożliwe.

Program księgowy online – jak wybrać najlepszy

Programy do księgowości online to cały czas nowość na polskim rynku. Ich oferta nie jest bardzo bogata, jednak przedsiębiorca i księgowy mają z czego wybierać. Dlatego warto zastanowić się, jeśli postanowimy zdecydować się na program księgowy online, jak wybrać ten najlepszy.

Oczywiście bardzo ważną kwestią jest cena. Program księgowy online, podobnie jak inne usługi, które oferowane są w sieci, powinien być atrakcyjny pod względem opłat. Analizując cenę programu warto zwrócić uwagę na opłaty dodatkowe, które mogą pojawić się w trakcie pracy. Chodzi o kwestie związane z aktualizacjami, czyli między innymi dostosowywaniem programu do zmian w prawie. Warto, żeby wspomniane aktualizacje były bezpłatne.

Ważną kwestią, szczególnie dla księgowych i biur rachunkowych, jest to aby programy do księgowości online oferowały jak najszerszy zakres obsługi. Chodzi o możliwość pracy na KPiR, a także pełnej księgowości. Z kolei z punktu widzenia przedsiębiorcy ważne jest, aby programy do księgowości online umożliwiały jak najbardziej intuicyjne wystawianie faktur, czyli funkcjonalność, z której przedsiębiorca będzie korzystał na co dzień.

Dodajmy od razu, że wszystkie te wymagania spełnia program księgowy online Taxomatic. To profesjonalne narzędzie dla biur rachunkowych i księgowych, a także intuicyjny system do zarządzania firmą dla przedsiębiorcy. Biorąc pod uwagę programy do księgowości online, Taxomatic jest liderem na rynku nowych technologii.


Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.