(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Apple – czy przyszłość leży po stronie innowacji?

Smartfony zrewolucjonizowały wszystkie gałęzie życia człowieka. Telefon mobilny w zasadniczym stopniu wpłynął na rozwój wielu branż, jednocześnie przyczyniając się do upadku innych. Ostatnia dekada pokazała, iż innowacje technologiczne mogą prowadzić do sukcesu na rynku elektronicznym, ale przy tym wywoływać wiele niebezpiecznych ruchów społecznych. Jaki wpływ na dzisiejszy rynek smartfonów miała marka Apple? Czy przyszłość będzie również zależna od innowacji w dziedzinie elektroniki?

Wpływ smartfonów na życie codzienne człowieka

W dobie postępującej informatyzacji smartfon spełnia zasadniczą funkcję, która nie tylko pozwala na niezależną komunikację, ale również na korzystanie z wielu usług. Najlepszym przykładem jest sektor bankowy, którego aplikacje mobilne przyczyniły się w dużym stopniu do rozwoju handlu internetowego. Wówczas telefon przestał spełniać wyłącznie funkcji narzędzia umożliwiającego szybkie skontaktowanie się z innymi ludźmi na całym świecie. Uiszczanie opłat za pomocą smartfona spowodowało dynamiczny rozwój wielu branż, m.in. rozrywkowej, usługowej oraz eksperckiej.

Płacenie telefonem w miejscach stacjonarnych powoli wypiera z użycia karty płatnicze, które jeszcze kilkanaście lat temu stanowiły innowację w stosunku do gotówki. Informatyzacja objęła również urzędy na całym świecie, przyczyniając się tym samym do ograniczenia bezpośrednich kontaktów w wielu kwestiach. Dzisiaj za pomocą telefonu możemy załatwić wiele formalnych spraw. Niebagatelny wkład w obecny stan rzeczy został wniesiony przez Steve’a Jobsa i markę Apple.

Popsuty Iphone to nie problem? Zleć naprawę w serwisie ForceGSM – https://forcegsm.pl/serwis-apple/.

Historia giganta elektronicznego – rozwój okupiony ciężką pracą

apple2

Apple przoduje w innowacjach na rynku smartfonów. Od wielu lat wydaje znaczną część budżetu w celu wprowadzania nowych rozwiązań, które spowodowały ugruntowanie pozycji marki na rynku. Historia przedsiębiorstwa sięga roku 1976, kiedy Steve Wozniak zaprojektował komputer Apple I. Marka z roku na rok spopularyzowała model podręcznego komputera, a konkurując na rynku z Windowsem doprowadziła do rewolucji na rynkach elektronicznych. Plany sprzedażowe Apple od zawsze zakładają cenę adekwatną nie tylko do jakości urządzenia, ale również do wkładu badawczego poniesionego w celu uzyskania konkretnych innowacji. Debiutująca w styczniu 1983 Lisa nie odniosła sukcesu komercyjnego ze względu na wysoką cenę podyktowaną chęcią uzyskania zwrotu za badania.

Dopiero model komputera Macintosh 128K, który powstał pod nadzorem największego wizjonera marki – Steve’a Jobsa, odniósł niespotykany, jak na pierwszy komputer z interfejsem graficznym, sukces. To właśnie ten model przyczynił się do międzynarodowej rozpoznawalności Apple. Jednakże prawdziwa rewolucja miała nadejść wraz z początkiem 2007 roku, kiedy rozpoczęto sprzedaż oraz dystrybucję telefonu komórkowego iPhone. Telefon na zawsze odmienił formułę urządzenia przenośnego, gdyż nie służył wyłącznie do telefonowania, ale również do korzystania z Internetu i kupowania zróżnicowanych usług. Smartfon stał się niezbędnym akcesorium każdego człowieka żyjącego we współczesnym społeczeństwie.

Jakie perspektywy na przyszłość oferuje Apple?

apple1
Obecnie Apple to gigant na rynku elektronicznym, który zmaga się przede wszystkim z podobnymi przedsiębiorstwami, które kopiują rozwiązania technologiczne, tym samym oferując dużo tańsze urządzenia. Apple Inc. mianuje się marką premium, gdyż wyróżnikiem jest nie tylko najwyższa jakość podzespołów, ale przede wszystkim nowatorskie oprogramowanie. Pomimo tego wiele rozwiązań jest kopiowanych i tworzonych w konkurencyjnych urządzeniach.

Jednakże desing oraz funkcjonalność spowodowaly, że Apple może pochwalić się milionami wiernych klientów na całym świecie. Obecnie, oprócz aktualizacji i opracowywań nowych wersji znanych urządzeń, przedsiębiorstwo zatrudnia sztab zajmujący się technologią satelitarną. Eksperci tworzą projekt bazujący na satelitach okołoziemskich, za pomocą których firma ma nadawać do urządzeń autorskie treści. Projekt jest w fazie rozwoju, więc trudno uzyskać bardziej szczegółowe informacje.


Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.