(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Jak samodzielnie nauczyć się języka angielskiego?

Samodzielna nauka języka obcego może być skuteczna, lecz wymaga podjęcia konkretnych działań. Wszystko jest do zrobienia, wystarczy jedynie odrobina chęci i samozaparcia, a także dobór odpowiednich materiałów. Dzięki dobrej organizacji wolny czas zostanie dobrze spożytkowany i zaowocuje nowymi umiejętnościami. Jak zatem rozpocząć samodzielną naukę angielskiego?

Nauka w domu

Istotą lekcji języka obcego jest zachowanie pełnego profesjonalizmu. Należy więc przygotować swoje miejsce do nauki, zadbać o porządek i przyjemną atmosferę. Przed rozpoczęciem lekcji warto zatem przewietrzyć miejsce pracy i przygotować niezbędne materiały. W trakcie nauki można wyciszyć telefon oraz wyłączyć sprzęty, które mogą działać rozpraszająco. Ważne! Do nauki warto podejść poważnie i rozpoczynać lekcje o stałej godzinie w wyznaczonych dniach. Pozwoli to zachować systematyczność.

Dobór materiałów

Bardzo ważnym elementem nauki jest przygotowanie kart pracy. Bez względu na to, czy źródłem wiedzy będzie podręcznik z ćwiczeniami, wybrany lub zrobiony samodzielnie zestaw fiszek, czy może kurs audio do nauki języka angielskiego z Fiszki.pl, materiały powinny być przejrzyste i zrozumiałe. Oczywiście warto podnieść sobie poprzeczkę i zdobyć kilka źródeł w języku docelowym. Dzięki temu będzie motywacja do poznania kolejnych słówek. Do nauki niezbędny jest również dobry słownik oraz zeszyt, w którym można notować poznawane słówka. Ciekawym elementem edukacji są puste kartoniki, z których można stworzyć fiszki. Takie materiały pozwolą na szybką i efektywną naukę.

Obcować z językiem

Poszerzanie swoich umiejętności komunikacyjnych w języku obcym warto wzbogacić o dodatkowe źródła. Owszem, początkowe lekcje nie powinny trwać dłużej, jak 15-30 minut, pozwalając na maksymalne skupienie na wstępnym etapie nauki. Nie warto jednak ograniczać się wyłącznie do tego czasu. Można otoczyć się językiem z każdej strony – wsłuchiwać się w ulubione piosenki i wychwytywać nowe zwroty, oglądać filmy i seriale po angielsku, czytać literaturę spod pióra słynnych pisarzy, poznawać zakątki, tradycje i kulturę anglojęzyczną. To wszystko pozwoli zrozumieć istotę języka i jeszcze bardziej ułatwić jego naukę.

Określenie celu

Przygodę z językiem obcym warto rozpocząć od nakreślenia celu. Dobrze jest oszacować ile czasu zajmie nauka kolejnych lekcji i zaznaczyć w kalendarzu datę, kiedy nastąpi podsumowanie przyswojonych wiadomości. Pora zatem na kolejne kroki! Opanowany materiał można wdrażać w codzienne życie, próbując porozumieć się z innymi ludźmi na międzynarodowych grupach dyskusyjnych czy w aplikacjach do nauki języka, które często mają funkcję czatu. Oczywiście celem jest płynna rozmowa w języku angielskim, lecz warto rozbić ją na kilka punktów i konsekwentnie do nich dążyć.

Nauka języka obcego jest najbardziej efektywna, jeśli przebiega w pozytywnym nastawieniu użytkownika. W przyjemnej atmosferze można przyswoić o wiele więcej, dlatego do nauki należy podejść z dozą dobrego humoru i nastawieniem na cel, dzięki któremu będzie można porozumiewać się z ludźmi z każdego zakątka świata.


Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.