(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Jak wyróżnić i gdzie wpisać szkolenia w CV?

Ukończone szkolenia i kursy oznaczają nabycie konkretnych kompetencji, które to mogą okazać się przydatne podczas ścieżki zawodowej. Warto je zawsze odpowiednio wpisać w CV, bowiem podnoszą one w oczach pracodawcy wartość aplikacji. 

Umiejętności, a profesjonalne CV

CV dokument umowa

Obecnie dla większości osób napisanie CV nie stanowi większego problemu. Niemniej często się zdarza, że wielu kandydatów wpisuje szkolenia w nieodpowiednim lub mało widocznym miejscu. Nie jest to dobra metoda, zwłaszcza gdy pracownik posiada długoletni staż pracy oraz ma na swoim koncie kilkanaście przebytych kursów. Wpisując szkolenia do curriculum warto sugerować się sprawdzonymi zasadami. Poszczególne kursy, szkolenia, certyfikaty czy biegła znajomość języków obcych, w znacznym stopniu podnosi wartość CV.


JAK NAPISAĆ CV, KTÓRE WYRÓŻNI SIĘ SPOŚRÓD SETEK INNYCH? – przeczytaj obszerny poradnik na ten temat


Tworząc profesjonalne CV każda sekcja powinna być idealnie dopasowana do danej oferty pracy. Dzięki temu CV staje się bardziej przekonujące dla przyszłego pracodawcy.

Gdzie umieścić w CV sekcję „szkolenia i kursy”?

Szkolenia w CV

Dla osób przeprowadzających rekrutację na dane stanowisko doświadczenie kandydata jest bardzo istotne. Opis szkoleń CV wspiera kandydaturę, niemniej nie jest kwestią najważniejszą. W związku z tym nie powinno umieszczać się informacji o szkoleniach w centrum CV. Kursy i szkolenia stanowią ważny element aplikacji, powinny więc być opisane, sformatowane i umieszczone w odpowiednim miejscu.

Każde profesjonalnie sporządzone CV powinno zaczynać się umieszczenia danych osobowych, a następnie powinna być umieszczona informacja o dotychczasowej karierze zawodowej. W dalszej kolejności należy wpisać informację dotyczącą wykształcenia. A pod sekcją związaną z edukacją, warto właśnie umieścić opis szkoleń i kursów.

Jeśli historia wykształcenia nie jest związana z obraną ścieżką kariery, to można zmienić kolejność sekcji w CV. Wówczas to warto pod doświadczeniem dodać opis szkoleń związanych ze ścieżką zawodową. Natomiast na końcu CV wpisać nazwy ukończonych szkół. Tworząc profesjonalne CV warto zawsze umieścić jak najwyżej najistotniejsze informacje.

Jakie kursy i szkolenia umieszczać w CV?

Należy zawsze pamiętać o tym, aby nie umieszczać w CV wszystkich ukończonych kursów. Warto natomiast umieszczać te szkolenia, które będą przydatne w pracy o którą kandydat się akurat ubiega. Takie umiejętności bowiem z pewnością zainteresują rekrutera.

Nie istnieje uniwersalny sposób na sporządzanie CV. Jeśli zależy nam, aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, należy koniecznie dopasować CV do konkretnego ogłoszenia. Z listy ukończonych szkoleń warto zawsze wybrać maksymalnie około pięciu najważniejszych pozycji. Zawsze powinny to być takie kursy, które potwierdzają kompetencje oczekiwane przez rekrutera. Powinny one w pełni odpowiadać na wymagania zamieszczone w ogłoszeniu o pracę.

Warto zawsze sporządzić robocze CV i umieścić w nim wszystkie szkolenia, a później wybrać te najbardziej istotne.

W jaki sposób opisać szkolenia w CV?

Szkolenia powinny być opisane zawsze w CV we właściwy sposób. W opisie kursu należy zawsze wpisać datę ukończenia szkolenia, firmę szkoleniową, która realizowała kurs oraz samą nazwę szkolenia. Wpisując w CV kursy które zakończyły się zdobyciem certyfikatu warto zawsze wpisać numer uzyskanego certyfikatu lub licencji.

Profesjonalnie sporządzone curriculum jest szansą na zdobycie wymarzonej pracy.

Dodatkowe materiały

Jeśli artykuł Cię zainteresował, sprawdź powiązane materiały:


Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.