(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Jak zrobić stronę internetową w 5 krokach?

Prowadzenie własnej strony internetowej jest ważnym elementem strategii marketingowej. Dziś nietrudno stworzyć wielozadaniową witrynę, składającą się na przykład z przedstawienia oferty, sklepu internetowego i bloga firmowego. Z nowoczesnych narzędzi korzystają też osoby prywatne, które pragną dzielić się na blogu swoimi doświadczeniami lub wiedzą na temat hobby. Jak zrobić stronę internetową bez doświadczenia programistycznego? Wystarczy skorzystać ze specjalnego oprogramowania, na przykład WordPress.

strona www

Krok 1: Nazwij stronę i zarejestruj domenę

Aby strona internetowa trafiła do docelowej grupy odwiedzających, musi mieć odpowiednią nazwę. Będzie to domena strony, czyli jej adres WWW. Dobra nazwa powinna zawierać słowo kluczowe związane z branżą, być łatwa do zapamiętania, unikalna i niezbyt długa. Ważne, aby sprawdzić dostępność domeny na stronie dns.pl.

Adres strony musi też posiadać końcówkę, przykładowo .pl lub .com. Polscy klienci lub czytelnicy łatwiej odnajdą i wrócą do strony o rozszerzeniu .pl. Jeśli już wymyśliliśmy domenę i upewniliśmy się, że jest dostępna, kolejnym krokiem jest jej zakup. Można to zrobić za pośrednictwem różnych rejestratorów, których listę znajdziemy na stronie Krajowego Rejestru Domen.

Krok 2: Wybierz dobry hosting

Pliki strony internetowej muszą znaleźć się na serwerze hostingowym. Dobry hosting jest odpowiedzią na pytanie, jak zrobić stronę internetową, która będzie się poprawnie wyświetlać i szybko ładować. Zazwyczaj wystarczy serwer o pojemności 3GB, najlepiej z dyskami NVME SSD. Ponieważ będziemy budować stronę na platformie WordPress, hosting powinien być z nią kompatybilny. Ważne, aby obsługa klienta oferowała bezpłatną i rzeczową pomoc.

Krok 3: Zainstaluj WordPress na serwerze

Samodzielne tworzenie strony jest łatwiejsze, jeśli korzystamy z platformy WordPress, na której opiera się większość witryn internetowych. Oprogramowanie należy zainstalować na serwerze przy pomocy automatycznego instalatora, który znajduje się na stronie hostingu. Można także przeprowadzić instalację ręcznie. Z panelu administratora WordPress można łatwo zarządzać stroną, instalować motywy i modyfikować treść. Nie trzeba samodzielnie tworzyć kodu programistycznego.

Krok 4: Wybierz praktyczny motyw

Motywy WordPress można pobrać za darmo lub kupić. Bezpłatne są zwykle dość ograniczone i mogą nie posiadać wsparcia technicznego. Z kolei płatne szablony WordPress pozwalają stworzyć każdą stronę internetową, jaką sobie wymarzymy. Niezależnie od tego, czy wybieramy szablon bezpłatny czy premium, motyw powinien posiadać kilka ważnych cech:

  • funkcjonalność
  • estetyka
  • łatwość obsługi
  • częste aktualizacje
  • minimalizm i przejrzystość
  • optymalizacja pod wyszukiwanie

To właśnie od motywu zależy, jak nasza strona będzie wyglądać i jakie będą możliwości jej edycji. Przed wyborem szablonu należy dokładnie zapoznać się z opisem. Dobrze wybrany motyw zaowocuje szybką, atrakcyjną i funkcjonalną stroną internetową, której odwiedzanie i rozwijanie będzie przyjemnością.

Zobacz listę najlepszych darmowych motywów WordPress: https://stworzycstrone.pl/darmowe-szablony-wordpress/

Krok 5: Zainstaluj motyw i zbuduj stronę internetową!

Wiemy już, jak powstaje strona WWW krok po kroku. Na końcu trzeba zainstalować wybrany motyw i ewentualnie wtyczki, z których planujemy korzystać. Jeśli wybraliśmy szablon premium, możemy od razu wgrać jeden z gotowych układów strony i wypełnić go treścią. Jak stworzyć stronę internetową od zera? Pomogą w tym page buildery, czyli łatwe w obsłudze kreatory stron, np. Elementor. Funkcja przeciągania i upuszczania elementów pomoże dostosować układ witryny do osobistych potrzeb.

Teraz znamy odpowiedź na pytanie, jak zrobić stronę internetową, która będzie praktyczna i korzystnie wpłynie na nasz wizerunek. Świadomy wybór motywu i przemyślany projekt witryny to podstawa – jeśli podejmiemy niewłaściwą decyzję, może nas czekać czasochłonne przebudowanie strony.


Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.