Wywieranie wpływu i motywowanie czyli jak osiągać sukces w relacjach z podwładnymi?

Najbliższy termin: 05–06.06.2018 Kraków Dołącz do szkolenia

Szkolenie dla liderów – motywowanie pracowników, PRZYWÓDZTWO

Kierowanie grupą ludzi to sztuka, która wymaga umiejętności wpływania na ludzkie zachowania i postawy. Wartością szkolenia z wywierania wpływu jest dostarczenie kadrze zarządzającej praktycznych narzędzi, za pomocą których zaangażują podwładnych do realizacji wyznaczonych celów.

Po szkoleniu z motywowania, uczestnicy zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności związane z przywództwem, wywieraniem wypływu i konstrukcją systemów motywacyjnych.  Ponieważ umiejętności związane z wywieraniem wpływu wiążą się z dużą odpowiedzialnością – podczas zajęć uwagę kierujemy na uświadomienie uczestników o  konieczności analizy własnych zachowań i przewidywanie konsekwencji podjętych działań.

Kto może skorzystać ze szkolenia?

  • WŁAŚCICIELE I PREZESI FIRM

  • DYREKTORZY I CZŁONKOWIE ZARZĄDU

  • KIEROWNICY I MENADŻEROWIE

  • SPECJALIŚCI NA STANOWISKACH SENIORA

  • LIDERZY GRUP I STOWARZYSZEŃ

Tematy szkolenia

Wywierać wpływ czy manipulować?

Zagadnienie odnosi się bezpośrednio do różnicy pomiędzy rozumieniem pojęć wywierania wpływu i manipulacji. Moduł szkolenia nawiązuje do zagadnień etycznych dotyczących budowania relacji z zespołem, podwładnymi oraz współpracownikami. Trener omawia korzyści płynące ze stosowania technik wywieraniu wpływu oraz pokazuje różnice między technikami wywierania wpływu a manipulacją.

Na czym polega stosowanie socjotechnik, oraz jak przełożyć reguły na działanie?

W tej części szkolenia z motywowania trener przekazuje uczestnikom zasady stosowania odpowiednich socjotechnik, które umożliwią budowanie autorytetu i efektywne komunikowanie swoich oczekiwań.

30 najczęściej przyjmowanych postaw manipulacyjnych przez podwładnych.

Podczas szkolenia menedżerowie poznają 30 postaw, jakie można zaobserwować u podwładnych – umiejętności ich analizy i odpowiedzi na zachowania sprawia, że szef może z łatwością poradzić sobie z pracownikiem zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych.

Skuteczna komunikacja w praktyce.

Uświadomienie sobie własnych potencjałów związanych z umiejętnościami komunikacyjnymi oraz poznanie pułapek w procesie komunikacji wpływających m.in. na obniżenie lub utratę autorytetu i wizerunku profesjonalisty pozwala na rozwinięci umiejętności komunikacyjnych, które stanowią główne narzędzie pracy menedżera.

Wywieranie wpływu w zarządzaniu – symulacje.

Moduł warsztatowy opiera się na ćwiczeniach, które ukazują dopasowywanie i konstruowanie socjotechnik do w zależności od danej sytuacji w zespole (np. w celu niwelowania konkretnych negatywnych zachowań pracowników).

Testy motywacyjne i sztuka dostosowania środków.

Jedną z cech procesu motywowania jest jego znacząca zmienność w czasie i tym samym nieprzewidywalność czynników motywujących konkretną osobę. Zdiagnozowanie „aktualnych” motywatorów i ich dostarczenie pracownikowi to sztuka, bez której opanowania trudno być skutecznym szefem.

Wywieranie wpływu i motywowanie
5 (100%) 2 votes

Czytaj więcej


„Stymulowanie i podtrzymywanie zachowania, jakiego sobie życzysz,
daje lepsze i bardziej przewidywalne wyniki niż próba zmiany zachowania, którego nie chcesz.”

Terry Gillen

 

Korzyści

Dzięki wskazówkom trenera, ulepszysz swoje umiejętności w zakresie wywierania wpływu, asertywności, komunikacji i motywowania podwładnych.

Szkolenie dla liderów sprawi, że sprawniej osiągniesz cele oraz zbudujesz autorytet, korzystając z przedstawionych socjotechnik do rozwoju swoich kompetencji.

Dowiesz się, jakie są kryteria przeprowadzania skutecznej rozmowy rozwojowej/oceniającej oraz jak udzielać informacji zwrotnej.

Na szkolenie zaprasza

Leszek Sergiel

trener prowadzący

„Firm zajmujących się szkoleniami jest dużo na rynku, wybrać tę właściwą jest sztuką… Nam się udało!”. Zarząd Spółki LIGUM z początkiem roku podjął współpracę z Firmą Witalni w zakresie realizacji celów określonych w Polityce Jakości na 2016r w zakresie rozszerzenia kompetencji stanowisk kierowniczych oraz przeprowadzenia szkoleń stanowiskowych. Dziś z perspektywy czasu mogę ocenić, że podjęta decyzja okazała się słusznym wyborem. Witalni do tej pory zrealizowali dla LIGUM cykl szkoleń dla Kadry Zarządzającej (…)
mgr Piotr Walkowiak
Prezes zarządu
LIGUM
Pragniemy podkreślić profesjonalizm świadczonych usług i dostosowanie do naszych indywidualnych potrzeb. Poziom merytoryczny, jak i sposób prowadzenia zajęć pozwolił na podniesienie kwalifikacji zarówno zawodowych, jak i interpersonalnych naszych pracowników. (…) prowadzący zajęcia wykazał się doświadczeniem, profesjonalizmem i skutecznością w przekazywaniu wiedzy, stwarzając jednocześnie przyjemną atmosferę szkoleń. W związku z tym możemy rekomendować usługi firmy Witalni-Szkolenia tym, którym zależy na rzetelnie prowadzonych i interesujących szkoleniach.
 
Firma ZAKMED

Zobacz pozostałe
opinie w naszych
Referencjach

Wartość
inwestycji

Szkolenie dostępne już od 1490,00 zł netto

Zapisz się na szkolenie do 30 lub 60 dni przed datą i zyskaj rabat w wysokości 100,00 lub 300,00 zł

*rabat zostanie uznany przy wyborze właściwej daty szkolenia

1790 PLN
Zapisz się online Wydrkuj formularz

Korzyści

Imienny certyfikat ukończenia szkolenia

2 dni szkoleniowe, które składają się z 15h aktywnego treningu kompetencji interpersonalnych oraz umiejętności zarządzania

Produkt szkoleniowy wysokiej jakości co potwierdzają opinie naszych Klientów

Komplet profesjonalnych materiałów i opracowań szkoleniowych

Dwudaniowy obiad oraz serwis kawowy wraz z poczęstunkiem

Obiekty o wysokim standardzie w pełni przystosowane do potrzeb uczestników

Komfortowe warunki szkoleniowe dzięki małym grupom uczestników

Najbliższe terminy

05–06 .06.18
Kraków Leszek Sergiel
27–28 .11.18
Wrocław Leszek Sergiel

Kraków

najbliższe szkolenie:

05–06 .06.2018
VIENNA HOUSE EASY CRACOW ul. Przy Rondzie 2, 31-547 Kraków Sprawdź w Google Maps

Wrocław

najbliższe szkolenie:

27–28 .11.2018
Sala konferencyjna WITALNI ul. A. Ostrowskiego 7 lok. 311 Sprawdź w Google Maps

Jesteś zainteresowany innym terminem?

Zostaw kontakt, a powiadomimy Cię o nowych terminach

„SZTUKA MOTYWOWANIA CZ. I”

Jak motywować? Jakich środków użyć, aby wydobyć jak najwyższą efektywność podwładnych? Witalni odpowiadają! Zobacz nasz artykuł o motywowaniu!

Znasz kogoś kto mógłby dowiedzieć się nowych rzeczy na szkoleniu?

Podziel się:

Uzyskaj na to szkolenie dofinansowanie w wysokości nawet do 80%.

Dowiedz się, jak uzyskać dofinansowanie na to szkolenie ze środków UE

PRZEJDŹ DO STRONY Z INFORMATOREM