(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Technika Jujitsu

Technika jujitsu – strategia ta polega na nieodpowiadaniu na atak, zachowaniu spokoju i usunięciu się z linii ognia. Ma to służyć zatrzymaniu eskalacji konfliktu, nieuzasadnionej krytyki i bezsensownym odbijaniu piłeczki. Stosowanie techniki jujitsu opiera się na opanowaniu emocji, przeczekaniu ataku oraz cierpliwości w wyczekiwaniu na przerwanie tematu.

 

Jak korzystać z tej techniki asertywności?

Metoda Jujitsu.

W odpowiedzi na atak naturalnie przychodzącą reakcją jest podjęcie rękawicy i oddanie ataku. Jujitsu polega na tym, aby zmienić domyślny odruch na przemyślane działanie przy jednoczesnym zrozumieniu rozmówcy. Jednocześnie warto pamiętać, że metoda jujitsu nie opiera się na udowadnianiu i tłumaczeniu swoich racji, lecz na konsekwentnej odmowie, której zasadności nikt nie może podważyć, ponieważ zwyczajnie mamy prawo powiedzieć ,,nie’’. Dzięki wykorzystaniu techniki inicjator nacisku będzie pozostawiony sam ze sobą z całą siłą, jaką włożył w atak.


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.

[kkstarratings]