var dataLayer_content = {"siteID":0,"siteName":"","pagePostType":"slowniczekitem","pagePostType2":"single-slowniczekitem","pageAttributes":["jujitsu","metoda-jujitsu","technika-asertywnosci"],"pagePostAuthor":"jakub.sergiel","ecomm_pagetype":"other"}; dataLayer.push( dataLayer_content );

Technika Jujitsu

Technika jujitsu – strategia ta polega na nieodpowiadaniu na atak, zachowaniu spokoju i usunięciu się z linii ognia. Ma to służyć zatrzymaniu eskalacji konfliktu, nieuzasadnionej krytyki i bezsensownym odbijaniu piłeczki. Stosowanie techniki jujitsu opiera się na opanowaniu emocji, przeczekaniu ataku oraz cierpliwości w wyczekiwaniu na przerwanie tematu.

 

Jak korzystać z tej techniki asertywności?

Metoda Jujitsu.

W odpowiedzi na atak naturalnie przychodzącą reakcją jest podjęcie rękawicy i oddanie ataku. Jujitsu polega na tym, aby zmienić domyślny odruch na przemyślane działanie przy jednoczesnym zrozumieniu rozmówcy. Jednocześnie warto pamiętać, że metoda jujitsu nie opiera się na udowadnianiu i tłumaczeniu swoich racji, lecz na konsekwentnej odmowie, której zasadności nikt nie może podważyć, ponieważ zwyczajnie mamy prawo powiedzieć ,,nie’’. Dzięki wykorzystaniu techniki inicjator nacisku będzie pozostawiony sam ze sobą z całą siłą, jaką włożył w atak.


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.

[kkstarratings]