(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Zarządzanie zadaniami

Spora ilość zadań i obowiązków może mieć na nas niekorzystny wpływ i doprowadzić do dezorganizacji naszej pracy. Ilość zadań może wprowadzać chaos i nieuporządkowanie, co niekorzystnie wpływa na naszą produktywność. Co zrobić, by poprawić taki stan rzeczy? Jak skutecznie zarządzać zadaniami? Z pomocą przychodzą nowoczesne aplikacje, które pomogą uporządkować chaos, ustalić priorytety i zwiększyć naszą produktywność.

Poniżej prezentujemy kilka szczególnie przydatnych aplikacji do zarządzania zadaniami.

Niezależnie od nowoczesnych aplikacji i różnych narzędzi, skuteczne zarządzanie zadaniami wymaga od nas samodyscypliny, a także motywacji. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na planowaniu, ponieważ jest to proces, który determinuje nas do oceny i analizy konkretnych zadań. Podczas planowania najczęściej ujawniają się naturalne szanse i przeszkody, które możemy napotkać realizując dane zadanie. Jest to również czas, w którym możemy zastanowić się i szczegółowo rozpisać poszczególne etapy i niezbędne do wykonania zasoby oraz przemyśleć ewentualną strategię.

W dobie rozwoju technologicznego i postępującej cyfryzacji, powstaje wiele platform i mobilnych aplikacji do zarządzania zadaniami (task management). W Internecie znajdziemy sporo pozycji wartych uwagi, niekiedy oferujących; oprócz samej przestrzeni, gdzie możemy rozpisywać i planować konkretne zadania; wskazówki, jak efektywniej nimi zarządzać. Są to doskonałe narzędzia dla osób, które codziennie zmagają się ze sporą ilością zadań związanych z pracą, ale świetnie poradzą sobie również w wykorzystaniu domowym, aby zaplanować codzienne, prywatne sprawy.

Programy do zarządzania zadaniami, to również rozbudowane narzędzia, które posiadają wiele zalet w wykorzystaniu korporacyjnym. Przede wszystkim wiele z nich posiada funkcję kooperacji i wspólnego planowania pracy w zespołach, czy tworzenia projektów i rozpisywania zadań w sposób szczegółowy.

Dość często spotykanymi, przydatnymi opcjami są checklisty, możliwość ustalenia priorytetów i terminów realizacji oraz przypomnienia. Niektóre programy oferują również wewnętrzne formy komunikacji i dodawania adnotacji (komentarzy), by jeszcze bardziej pomóc w płynnym realizowaniu zadań.

Dodatkowo, przesyłanie danych do wirtualnej chmury oraz multiplatformowy charakter większości aplikacji do zarządzania zadaniami, umożliwia nam zarządzanie treścią, gdziekolwiek jesteśmy. Nowoczesne aplikacje, możemy również integrować między sobą, dzięki czemu mam kontrolę nad naszymi danymi i tym w jaki sposób przesyłamy wybrane informacje.

Interesują Cie aplikacje do zarządzania zadaniami? Przeczytaj nasz krótki artykuł, w którym omawiamy kilka z nich.

Szukasz inspiracji? Skorzystaj z naszych artykułów!

kilkadziesiąt artykulów, dzięki którym dowiesz się nowych rzeczy, uzupełnisz wiedzę i poznasz naszych specjalistów