(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Nawyki ludzi sukcesu

NAWYKI LUDZI SUKCESU – chociaż to pojęcie może być definiowane bardzo indywidualnie, istnieje kilka określonych nawyków i zwyczajów, które są takie same dla wielu ludzi sukcesu. Na sam sukces (który może być dla każdego czymś innym) oczywiście składa się mnóstwo innych czynników i cały zestaw cech, jednak wyrobienie w sobie dobrych nawyków, z pewnością usprawnia nasze dążenia do realizacji celów i zdobywania osiągnięć.

 

Poznaj wybrane nawyki ludzi sukcesu:

 

1. Wstawanie i chodzenie spać o tej samej porze każdego dnia – jednolity harmonogram „programuje” nasz organizm, dzięki czemu jest on bardziej efektywny w ciągu dnia.

2. Wstawanie wcześnie rano – dzięki temu zyskujemy więcej czasu i możemy zrobić więcej rzeczy, zanim spadną na nas obowiązki w pracy lub nieprzewidziane sytuacje.

3. Stworzenie indywidualnej rutyny poranka – sprawdzi się najlepiej przy równoczesnym zastosowaniu punktu drugiego. Mając więcej czasu rano, możemy lepiej zorganizować swój dzień – znaleźć chwilę na ćwiczenia, medytację, rozwijanie pasji czy porządne śniadanie.

4. Uprawianie sportu, ćwiczenia, medytacja, zdrowa dieta – czyli prowadzenie zdrowego trybu życia. W napiętym harmonogramie warto znaleźć czas na sport; paradoksalnie spowoduje to, że stanie się on mniej napięty – ćwiczenia poprawiają naszą kondycję i wydajność ciała i umysłu, zatem możliwe, że łatwiej i szybciej będziemy sobie radzić z zadaniami do wykonania.

5. Ustalanie priorytetów – czyli umiejętność sprawnego zarządzania swoim czasem. Należy sobie uświadomić, że czas cały czas płynie, warto więc wykorzystać go jak najefektywniej, zajmując się w pierwszej kolejności ważnymi rzeczami.

6. Skupienie się na swoich celach – jednocześnie jest motywacją, która napędza do działania i nie pozwala przestać. Nieustanne dążenie do celu jest bardzo ważne w osiąganiu sukcesu. Jeśli „zatrzymamy się” po drodze, nic z tego nie wyjdzie.

7. Ciągłe rozwijanie się – ludzie sukcesu uczą się nowych rzeczy, czytają mądre książki. Takie działanie stymuluje nasz mózg, rozwija go i dzięki temu stajemy się mądrzejsi.

8. Przebywanie w towarzystwie ludzi sukcesu – otaczanie się takimi ludźmi będzie napawać nas do działania i sprawi, że też będziemy skłonni uwierzyć, że możemy osiągnąć sukces.

9. Pracowanie, nawet gdy już osiągnęło się sukces – ludzie sukcesu stawiają sobie nowe cele, nie pozostają bierni. Aktywność zawodowa pozwala się nam dalej rozwijać.

10. Zachowywanie dyscypliny i samokontroli – czyli pozostawanie skoncentrowanym na swoich celach i priorytetach, umiejętność powiedzenia „nie” w określonych sytuacjach i ignorowanie rozpraszaczy.

11. Rozdzielenie strefy pracy od strefy odpoczynku – najlepiej naszą strefę odpoczynku, czyli zazwyczaj sypialnie, nie wykorzystywać jej jako miejsca do wykonywania pracy. Łatwiej jest skoncentrować się w miejscu przeznaczonym do pracy, niż do odpoczynku.

12. Odpoczywanie i przeznaczanie czasu na przyjemności – pozwala na zachowanie zdrowej równowagi między obowiązkami, a relaksem. Jeśli pozbawimy się tego przywileju, szybko możemy doświadczyć uczucia przepracowania i spadku motywacji.


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.

[kkstarratings]