var dataLayer_content = {"siteID":0,"siteName":"","pagePostType":"slowniczekitem","pagePostType2":"single-slowniczekitem","pageAttributes":["metoda-abc"],"pagePostAuthor":"jakub.sergiel","ecomm_pagetype":"other"}; dataLayer.push( dataLayer_content );

Metoda ABC

METODA ABC (zarządzanie czasem i planowanie zadań) – jest to metoda hierarchizowania zadań do wykonania, wywodząca się z zasady Pareto. Polega na przypisaniu każdemu zadaniu w listy jedną z trzech rang ważności, które mamy do dyspozycji – A, B lub C.

 

Jak klasyfikować poszczególne zadania?

Zadania można sklasyfikować, umieszczając przy nich daną literę lub wpisując je do odpowiedniej kolumny prostej tabeli.

KLASA A – najważniejsze zadania, które muszą zostać wykonane w pierwszej kolejności, nie należy ich też zlecać do wykonania innym osobom. Jest to grupa 20% wszystkich zadań, ale ich wykonanie stanowi 80% realizacji celów.

KLASA B – zadania ważne, ale nie bardzo pilne. Najlepiej wykonać je samemu, jednak w ostateczności możne je oddelegować komuś innemu.

KLASA C – zadania mało ważne, które mogą zostać zrealizowane później albo powierzone innej osobie.

Więcej takich narzędzi jak „Metoda ABC” poznasz w trakcie naszego szkolenia – Zarządzanie czasem to szkolenie, które pozwoli Ci realizować więcej zadań przy mniejszym wysiłku.


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.

[kkstarratings]