(function() { var ams = document.createElement('script'); ams.type = 'text/javascript'; ams.async = true; ams.src = '//analytics.greensender.pl/scripts/js/am.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ams, s); var r = false; ams.onload = ams.onreadystatechange = function() { if (!r && (!this.readyState || this.readyState == 'complete')) { r = true; am.create("DMS6523BA53CAB84"); am.send('pageview'); } }; })();

Zjedz te żabe

ZJEDZ TĘ ŻABĘ – metafora określająca wykonanie najważniejszego i najtrudniejszego zadania w ciągu dnia. Wyrażenie to pochodzi od tytułu książki Briana Tracy’ego „Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do odwlekania”, ang. „Eat that frog! 21 great ways to stop procrastinating and get more done in less time”, wydanej po raz pierwszy w 2001 roku.

 

Na czym polega „jedzenie żaby”?

Metoda ta zakłada, że zrealizowanie najtrudniejszego zadania nie powinno być odwlekane i przekładane „na później”. Należy zająć się nim w pierwszej kolejności. Gdy wykonamy taką rzecz na początku dnia, resztę godzin spędzimy z poczuciem satysfakcji i spokoju, że najgorsze już za nami, dzięki czemu będziemy mieć więcej energii i wyższy poziom skupienia, które możemy zainwestować w inne zadania.

Takie działanie umożliwia wyrobienie w sobie nawyku stawiania czoła trudnym zadaniom i podnosi naszą efektywność, ponieważ skupiamy się na najważniejszych rzeczach, a nie na tych o mniejszym znaczeniu.

Jeśli interesujesz się tematem efektywności, koniecznie sprawdź szkolenie zarządzanie czasem, które pozwoli Cię zwiększyć efektywność Twojej pracy.

Jeśli poszukujesz szybkiej poprawy swojej efektywności w zakresie zarządzania lub sprzedaży zajrzyj na naszą platformę z VIDEOKURSAMI. Znajdziesz tam m.in. szkolenia:

  • Niwelowanie Postaw Manipulacyjnych Podwładnych
  • Wywieranie wpływu w Sprzedaży
  • Psychologia Ceny
  • Planowanie Działań Handlowych

Dostęp otrzymasz w ciągu 3 minut od zakupu. Sprawdź na KURSY.WITALNI.PL


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.