var dataLayer_content = {"siteID":0,"siteName":"","pagePostType":"slowniczekitem","pagePostType2":"single-slowniczekitem","pagePostAuthor":"jakub.sergiel","ecomm_pagetype":"other"}; dataLayer.push( dataLayer_content );

Zjedz te żabe

ZJEDZ TĘ ŻABĘ – metafora określająca wykonanie najważniejszego i najtrudniejszego zadania w ciągu dnia. Wyrażenie to pochodzi od tytułu książki Briana Tracy’ego „Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do odwlekania”, ang. „Eat that frog! 21 great ways to stop procrastinating and get more done in less time”, wydanej po raz pierwszy w 2001 roku.

 

Na czym polega „jedzenie żaby”?

Metoda ta zakłada, że zrealizowanie najtrudniejszego zadania nie powinno być odwlekane i przekładane „na później”. Należy zająć się nim w pierwszej kolejności. Gdy wykonamy taką rzecz na początku dnia, resztę godzin spędzimy z poczuciem satysfakcji i spokoju, że najgorsze już za nami, dzięki czemu będziemy mieć więcej energii i wyższy poziom skupienia, które możemy zainwestować w inne zadania.

Takie działanie umożliwia wyrobienie w sobie nawyku stawiania czoła trudnym zadaniom i podnosi naszą efektywność, ponieważ skupiamy się na najważniejszych rzeczach, a nie na tych o mniejszym znaczeniu.

Jeśli interesujesz się tematem efektywności, koniecznie sprawdź szkolenie zarządzanie czasem, które pozwoli Cię zwiększyć efektywność Twojej pracy.


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.