var dataLayer_content = {"siteID":0,"siteName":"","pagePostType":"slowniczekitem","pagePostType2":"single-slowniczekitem","pageAttributes":["hr","human-resources","jaki-styl-kierowania","jaki-styl-zarzadzania","potencjalny-styl-kierowania","potencjalny-styl-zarzadzania","styl-kierowania","styl-zarzadzania","style-kierowania","style-zarzadzania","zarzadzanie-zasobami-ludzkimi"],"pagePostAuthor":"Michał","ecomm_pagetype":"other"}; dataLayer.push( dataLayer_content );

Potencjalny styl kierowania

Potencjalny styl kierowania – aby móc w pełni zrozumieć, czym jest potencjalny styl kierowania, należy przyjrzeć się samemu pojęciu stylu. Styl kierowania będzie to metoda postępowania wykorzystywana przez przełożonego wobec jego podwładnych, co najczęściej ma związek z zarówno cechami osobowości kierownika i pracowników. Najczęściej okazuje się, że faktyczny styl stanowi wypadkową tych dwóch wskaźników.

 

Czym charakteryzuje się styl potencjalny zarządzania?

Potencjalny styl kierowania - co charakteryzuje ten styl? - Witalni.pl
Potencjalny styl kierowania wynika z przekonań, poglądów i cech przełożonego, a także jego wyobrażenia o cechach pracowników jako zespołu. Może być też efektem oczekiwań kierownika wobec zachowań podwładnych, których postępowanie może się w rzeczywistości różnić od założeń kierownika. Można powiedzieć, że potencjalny styl jest to swego rodzaju filozofia, jaką nosi w sobie osoba kierująca zespołem oraz szereg wyobrażeń na temat pracy z daną grupą osób. Potencjalny styl kierowania wpływa na działania lidera i sprawia, że postępuje on właśnie w taki, a nie inny sposób. Zatem potencjalny styl to także styl hipotetyczny, styl domyślny, wypływający ze strony przełożonego, jest to swego rodzaju wzorzec, jaki nosi on w sobie. U różnych osób będzie on inny, ze względu na indywidualny dla każdego wzorzec postępowania. Potencjalny styl może też stanowić idealistyczną wizję, która będzie trudna do realizacji w zmiennym środowisku firmy.


Słowniczek Witalni.pl – artykuł chroniony prawem autorskim © wszelkie prawa zastrzeżone.

[kkstarratings]